"Kto bowiem przestaje pogłębiać swoją wiedzę i kształtować charakter, a więc pracować nad sobą, by rozwinąć jak najszerzej swoje horyzonty, przestaje żyć.” Thomas Bernhard „Wymazywanie. Rozpad”

poniedziałek, 13 lipca 2015

Wędrówka po blogach #1Hej!

Postanowiłam wprowadzić na blogu coś nowego, tym razem będzie to wędrówka po blogach. Podczas odwiedzin na innych blogach czasami trafiam na bardzo przydatne, zaskakujące informacje/wpisy. Być może stanie się tak, że to co zainteresuje mnie, w równym stopniu zainteresuje też Ciebie? Na początek Wędrówka po blogach będzie ukazywałą się raz w miesiącu, zobaczymy co z tego wyniknie :) Zapraszam do mini przewodnika. #1


Na pierwszy ogień idzie blog Recenzje Ami dziewczyna ma niezliczoną ilość pomysłów. Wprowadziła cykl "Blog książkowy w praktyce", który pomaga początkującym blogerom (i nie tylko) rozkręcić bloga. 

"Im blog odwiedza więcej użytkowników, tym bardziej czujemy się wtedy zmotywowani do działania, staramy się, wprowadzamy coś nowego, szukamy inspiracji, wyzwalamy swoją kreatywność, a co za tym idzie - czujemy się szczęśliwsi, że nasza praca została doceniona. (...) Zastanawiałaś się kiedyś dlaczego któryś wpis generuje masę odsłon, mimo że dodałaś go kilka miesięcy temu? Nie? ;) To zostań na dłużej i poczytaj o rodzajach postów, które generują odsłony i powodują, że statystyki puchną w oczach :)"

Po więcej informacji zapraszam na: Blog książkowy w praktyce

Jednakże to nie wszystko, na swojej stronie często organizuje konkursy, wstawia wiele recenzji, a także publikuje "Posty okołoksiążkowe". Polecam.


#2


Często także odwiedzam bloga Anety Pasje i fascynacje mola książkowego znajdziecie tutaj wiele kryminałów jak i historycznych książek i wiele, wiele innych. W zasadzie, każdy znajdzie coś dla siebie. Aneta pisze to co myśli, jej recenzje są wyważone, nie za krótkie, nie za długie, takie w sam raz.  Nie "cukierkuje" pisze konkretnie. Wiecie co mnie jeszcze przyciąga na blogu Anety? Otóż częste wyprzedaże biblioteczki :) Polecam.


#3


Kolejnym blogiem jest Books & Culture
Dziewczyny do niedawna widniały w blogosferze jako Just Books, chcąc poszerzyć swoje zainteresowania musiały przenieść się na nową stronę, dlatego też zmieniły nazwę. Niestety jeszcze nie do wszystkich dotarła ta informacja :(  Co znajdziecie na blogu Books & Culture? Jak piszą same autorki:

"Książka, film, muzyka to to, co Nas łączy. Podchodzimy do tego zupełnie inaczej. Lubimy różne gatunki książek, słuchamy innej muzyki, a filmy.. różnie bywa Oglądając, czy też czytając to samo, mamy różne zdania, co innego Nam się podoba. Tak oto dyskutujemy, budujemy konstruktywną krytykę i patrzymy na świat inaczej, co daje spektrum możliwości. We wspaniały sposób odbija się to na Naszym blogu. Różnorodność gatunkowa, różne opinie i przede wszystkim prawdziwe odczucia to namiastka tego co chcemy przekazać Czytelnikom. "

Od siebie mogę jedynie dodać: Polecam :)

#4


Teraz przyszła kolej na świeżynkę w świecie książki, no może nie do końca świeżynka. Ponieważ podany profil jest podstroną Wydawnictwa Filia lecz Ona Czyta swoje "narodziny" miała w lipcu. Jest to strona poświęcona książkom Filii. Znajdziecie tam wszystkie nowości wydawnicze, miłe dyskusje, do których zachęca administratorka strony. Jest tam bardzo przyjemnie i kolorowo ;) Polecam.

#5Ostatnim blogiem, który w tym wpisie polecę jest Subiektywnie o książkach jak mogłabym przejść obojętnie obok bloga Wioli? No jak?! Wydaje mi się, że każdy zna nałogową książkoholiczkę i maniaczkę kupowania tudzież przyjmowania każdej książki? :) Taka właśnie jest Wiola, na jej blogu znajdziecie nie tylko nowości wydawnicze, ale także książki, które były wydane dawno, dawno temu, przez niektórych zapewne zostały zapomniane, jednak właścicielka bloga Subiektywnie o książkach potrafi zachęcić do przeczytania literatury "z pudełka na strychu".  Tak jak w większości blogów i Wiola organizuje konkursy, znajdziecie tam wiele ciekawych informacji. Polecam.


To nie są wszystkie blogi, które odwiedzam, co to to nie! Jednak na początek pozostańmy przy tej piątce :)  Na kolejny wpis (tudzież kolejną piątkę) zapraszam w sierpniu :)

Jakie są wasze ulubione blogi? Możecie robić reklamę w komentarzach pod tym wpisem :)

4 komentarze:

 1. Wow, super! Dziękuję za tyle miłych słów! Podoba mi się określenie "z pudełka na strychu". Chyba je sobie przygarnę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie blogi/strony znam i odwiedzam - świetne są :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja odwiedzam często jeszcze Pisaninkę :) ale oczywiście wszystkie blogi, które podałaś znam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam wszystkie wymienione blogi :))

  OdpowiedzUsuń