"Kto bowiem przestaje pogłębiać swoją wiedzę i kształtować charakter, a więc pracować nad sobą, by rozwinąć jak najszerzej swoje horyzonty, przestaje żyć.” Thomas Bernhard „Wymazywanie. Rozpad”

wtorek, 1 grudnia 2015

„TopTen”, czyli 10 najciekawszych zapowiedzi grudnia.Przedstawiam Wam Top 10 najciekawszych (moim zdaniem) zapowiedzi książkowych, które swoją premierę będą miały w grudniu:#1

Tytuł: „Szukając szczęścia”
Autor: Aneta Krasińska
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: grudzień 2015
Ilość stron: 240
Gatunek: literatura współczesna

W momencie gdy u malutkiej Dagusi zdiagnozowano zespół Pierre’a Robina, cały szczęśliwy świat Malwiny runął. Młoda niepracująca matka – opuszczona przez męża, samotnie wychowująca niepełnosprawną córkę – stara się jednak iść przez życie z podniesioną głową, ciesząc się z każdego dnia i kolejnych nowych umiejętności córki, w duchu licząc na uśmiech losu.

Malwina codziennie na nowo odbudowuje w sobie chęć do życia i walki o lepsze jutro dla siebie i swojego dziecka, które przez wielu, w tym również przez własnego ojca, zostało odtrącone, a tym samym pozbawione miłości, troski i wsparcia, którego ze względu na swój stan zdrowia szczególnie potrzebuje.

#2

Tytuł: „Mój agent MASA”
Autor: Piotr Pytlakowski
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Data wydania: grudzień 2015
Ilość stron: 288
Gatunek: literatura faktu

Poznaliście wersję Masy, teraz poznacie prawdę. Piotr Wróbel, jeden z najsłynniejszych polskich gliniarzy, ujawnia, jak pozyskał najcenniejszego agenta w świecie gangsterskim, Jarosława Sokołowskiego, pseudonim Masa, i tłumaczy, dlaczego jego informator nigdy nie powinien dostać statusu świadka koronnego. Nie może bowiem być koronnym człowiek, który kierował własną grupą przestępczą, wydawał polecenia i egzekwował ich wykonanie. Czy Masa kłamał? I jak przekonał śledczych, że zasługuje na darowanie mu kar za czyny, które popełnił? To opowieść o Masie, który donosił na kumpli, ale też i o innym byłym gangsterze, który doniósł na Masę.

Piotr Pytlakowski - dziennikarz, scenarzysta, autor i współautor książek Republika MSW, Czekając na kata, Alfabet mafii, Śmierć za 300 tys., Agent Tomasz i inni, Wszystkie ręce umyte, Biuro tajnych spraw, Nowy alfabet mafii, Wojny kobiet i Szkoła szpiegów. Nakręcił kilka filmów dokumentalnych i kilkanaście reportaży telewizyjnych. Współautor scenariusza serialu Odwróceni i cyklu telewizyjnego Alfabet mafii. Jako reporter pracował m.in. w "Przeglądzie Tygodniowym", "Spotkaniach", "Gazecie Wyborczej" i "Życiu Warszawy". Od 1997 r. jest dziennikarzem tygodnika "Polityka". Nagrodzony m.in. "Polskim Pulitzerem" w kategorii "dziennikarstwo śledcze" i nagrodą Adwokatury Polskiej "Złota Waga".

Piotr Wróbel, lat 51, emerytowany policjant, odszedł w stan spoczynku w stopniu podinspektora. Pracował w wydziale zabójstw, a później w Biurze do Walki z Przestępczością Zorganizowaną. W 2000 r. miał zostać naczelnikiem warszawskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego, ale musiał odejść z policji, gdyż pomówił go swoimi zeznaniami świadek koronny Jarosław Sokołowski "Masa". Od 15 lat toczy się proces Piotra Wróbla, choć już raz został on uniewinniony.

#3

Tytuł: „Cynamonowe dziewczyny”
Autor: Hanna Greń
Wydawnictwo: Replika
Data wydania: grudzień 2015
Ilość stron: -
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał

W Bielsku-Białej w dziwnych okolicznościach ginie policjant, który zajmował się sprawą morderstwa młodej dziewczyny. Ktoś chciał zostawić obok niego tajemniczą wiadomość - różę bez kolców, która tym razem omyłkowo trafia w inne miejsce. Morderca jest bardzo pewny siebie i czuje się bezkarny – mimo że policja odnajduje kolejne ciała jego ofiar. Młode dziewczyny o podobnym wyglądzie są bezlitośnie kaleczone i wykorzystywane, a ich napastnik coraz częściej wyrusza na kolejne polowania. Dwóch młodych policjantów łączy siły by schwytać psychopatę, zanim ten skrzywdzi następną dziewczynę.

#4

Tytuł: „Dwie miłości”
Autor: Sandi Lynn
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 8 grudnia 2015
Ilość stron: 304
Gatunek: romans

Nazywam się Delilah Graham i muzyka jest moim życiem. Przeprowadziłam się z Chicago, aby zamieszkać w miejscu, które uważałam za centrum wszechświata: Nowym Jorku. Miałam dwadzieścia trzy lata i wychowując dwóch braci i siostrę, była najwyższa pora, aby zacząć własne życie. W ciągu dnia pracowałam jako kelnerka w obskurnej restauracji, nocami grałam w małych klubach i na ulicach Nowego Jorku. Do chwili gdy mężczyzna ze swoją córką nie przekroczyli progu restauracji i moje życie zmieniło się na zawsze. Zatrudnił mnie jako opiekunkę do córki, ale wydaje mi się, oczekuje ode mnie czegoś więcej.

Nazywam się Olivier Wyatt i pierwszy milion zarobiłem, kiedy miałem dwadzieścia lat. Moje życie stało się dość skomplikowane, odkąd moja pięcioletnia córka, Sophie, trafiła pod moją opiekę po śmierci jej matki. Szybko rozprawiała się z kolejnymi opiekunkami, do czasu gdy podczas obiadu w restauracji nawiązała niezwykłą więź z piękną kelnerką. Delilah była dokładnie tym, kogo potrzebowała Sophie. Mój brat, Liam, stwierdził, że to ja jej potrzebowałem. Jestem tylko mężczyzną ze skamieniałym sercem, przez dziewczynę, którą kochałem przed laty. Pożądanie to potężne uczucie; na tyle silne, że próba wyparcia się go, tylko je wzmacnia. Teraz, gdy poznałem Delilah, zasady zostaną złamane i granice przekroczone”. Sandi Lynn

#5

Tytuł: „Jak wyglądać olśniewająco”
Autor: Andrea Pomerantz Lustig
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 15 grudnia 2015
Ilość stron: 224
Gatunek: poradnik

Fenomenalny poradnik pełen praktycznych porad i sekretów najsłynniejszych wizażystów świata, dzięki któremu każda kobieta stworzy swój niepowtarzalny styl, i to bez konieczności wydawania fortuny.

Autorką książki jest redaktorka działu urody "Glamour", która dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży poznała mnóstwo trików urodowych oraz sekrety nienagannego wyglądu gwiazd. Teraz dzieli się swoją wiedzą z czytelniczkami na całym świecie, pokazując im, w jaki sposób eksponować swoje atuty, aby stworzyć wizerunek eleganckiej, stylowej i pięknej kobiety.

Dzięki tej książce poznasz praktyczne informacje dotyczące kosmetyków, mody i urody, dowiesz się, jak wyszukiwać odpowiedniki najbardziej luksusowych kosmetyków świata, odkryjesz tajniki urody gwiazd uznawanych za ikony stylu i dowiesz się, jak osiągnąć podobny efekt oraz nauczysz się dobierać sezonowe trendy do swojego charakteru i stylu.

#6

Tytuł: „Kolorowe Boże Narodzenie. Antystresowe kreatywne kolorowanie nie tylko dla dorosłych”
Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2 grudnia 2015
Ilość stron: 128
Gatunek: kolorowanki

Masz szansę uchwycić i zachować magię Bożego Narodzenia dzięki tym baśniowym świątecznym i zimowym motywom. Rozwiń skrzydła swojej artystycznej duszy w tych urzekających dekoracjach. Odpręż się, uspokój i spraw sobie przyjemność, robiąc coś pięknego.

#7

Tytuł: „Nie wchodź w moją ciszę”
Autor: Alicja Masłowska-Burnos
Wydawnictwo: Psychoskok
Data wydania: 28 grudnia 2015
Ilość stron: 270
Gatunek: dramat psychologiczno-erotyczny

Książka „Nie wchodź w moją ciszę” to dramat psychologiczno-erotyczny z elementem kryminału,w którym nie brak emocjonalnie naszkicowanych treści. Główną bohaterką jest Maja - piękna, niezależna i bardzo inteligentna 32 letnia singielka zmagająca się od lat z problemem pracoholizmu i perfekcjonizmu, co niestety nie do końca sobie uświadamia… Przewrotny los, który nieoczekiwanie stawia na jej drodze mężczyznę, przystojnego i charyzmatycznego dewelopera Adama zmusza bohaterkę do zmiany i analizy własnego samodestrukcyjnego postępowania. Miłość Mai i Adama przeradza się w trudny i bardzo namiętny romans...Dla Adama bohaterka podejmuje nie łatwą walkę ze swoim destrukcyjnym nałogiem. W książce nie brakuje również refleksji dotyczących macierzyństwa, strachu przed nim jako czymś zupełnie nieznanym i niezrozumiałym dla głównej bohaterki... Powieść jest bardzo współczesna i spójna w narracji. Czytelnik w kolejnych rozdziałach książki orientuje się, iż nie ma do czynienia z klasycznym "love story", tylko książką która niejednokrotnie zachwyci, otworzy szeroko oczy odbiorcy, wywoła silne emocje nie da o sobie zapomnieć i trochę skaleczy w momentach mówiącym o przejmującej stracie, jaką stanowi tytułowa cisza głównej bohaterki...

#8

Tytuł: „Rodzina kota Alfiego”
Autor: Rachel Wells
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 1 grudnia 2015
Ilość stron: 320
Gatunek: literatura współczesna

Ciąg dalszy bestsellera "Alfie, kot wielorodzinny". Powieść o kocie, ludziach i miłości.

Edgar Road była zwyczajną londyńską uliczką. Mieszkali przy niej ludzie, którzy znali się tylko z widzenia. Potem pojawił się Alfie – i wniósł miłość, radość i nadzieję w życie wszystkich rodzin. Dzięki niemu ludzie naprawdę zbliżyli się do siebie… Teraz na Edgar Road wprowadza się kolejna rodzina. I tak jak wiele innych, potrzebują pomocy Alfiego. Czy mądry kot będzie potrafił rozjaśnić ich życie? Czy jest już za późno, żeby utrzymać rodzinę razem?

Ciepła, podnosząca na duchu i inspirująca powieść o tym, jak zwierzę może odmienić nasze życie. Idealna dla fanów bestsellerów Kot Bob i Alfie, kot wielorodzinny”. AMAZON

#9

Tytuł:Sekowanie w garniturach”
Autor: Sapphire Scar
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: grudzień 2015
Ilość stron: 144
Gatunek: literatura piękna

Karolina długo szukała pracy. Kiedy odezwała się do niej międzynarodowa korporacja, nie mogła uwierzyć swojemu szczęściu. Mimo obaw przeszła kolejne etapy rekrutacji. Szczęście zdawało się jej sprzyjać. Co prawda nie wszystko było idealne – szefowa faworyzowała mężczyzn, a najbliższy współpracownik, Piotr, zasypywał ją prezentami i robił niedwuznaczne propozycje. Postanowiła przymknąć na to oko i przetrwać. Nie wiedziała, że to dopiero początek koszmaru...

„Sekowanie w garniturach” to oparta na faktach opowieść o kobiecie, która w tzw. „dobrej firmie” spotyka się z dyskryminacją, mobbingiem, a nawet molestowaniem seksualnym. Mimo świadomości, że ma nikłe szanse, decyduje się na walkę o poszanowanie swojego prawa do godności i nietykalności osobistej.

#10

Tytuł: „Ironia losu”
Autor: Laurencja Wons
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: grudzień 2015
Ilość stron: 248
Gatunek: literatura piękna

Małgosia, bibliotekarka z prowincjonalnego Pochwatowa, po miłosnym zawodzie ułożyła wreszcie swoje życie uczuciowe. Sytuacja komplikuje się jednak, gdy do głosu niespodziewanie dochodzą emocje z przeszłości, głęboko skrywane pragnienia i tajona przed samą sobą prawda...

Ironia losu to wzruszająca i pokrzepiająca opowieść o miłości, dojrzałości i odpowiedzialności za życiowe decyzje. Książka pełna rodzinnego ciepła, subtelnych i ujmujących obrazów, a także nieoczywistych refleksji nad szczęściem, uczuciami, samowiedzą i dążeniami człowieka. Ucieszy optymistów ceniących pogodne przesłanie literatury, zaś strapionym i zagubionym wśród życiowych wyborów Czytelnikom z pewnością doda otuchy. 

Mam nadzieję, że któryś z powyższych tytułów Was zaciekawił i będziecie na niego polować w grudniu. :) Może czekacie na inne nowości? Podajcie koniecznie tytuł.


9 komentarzy:

 1. Cieszę się, że moje "Cynamonki" znalazły się na liście.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie w moich skromnych "progach"! :]
   Zarówno opis jak i okładka książki zachęcają. Dlatego mam nadzieję, że dane będzie mi przeczytać "Cynamonowe dziewczyny" :]
   Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Grudzień co prawda mam już rozplanowany, ale chętnie przeczytam Szukając szczęścia. Lubię takie historie. Kawa, koc i książka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka jest już za mną :) mam nadzieję, że Tobie spodoba się w równym stopniu jak mnie :)

   Usuń
 3. Książkę Anety Krasińskiej bym z chęcią przeczytała ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lektura jest już za mną, sądzę, że fabuła przypadłaby Ci do gustu :] Niebawem pojawi się recenzja.

   Usuń
 4. A mnie zainteresowało "Cynamonowe dziewczyny" i dwie ostatnie pozycje. Mam nadzieję, że uda mi się a najbliższej przyszłości przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję w imieniu Cynamonowych dziewczyn.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Zawsze można sprawić sobie prezent Gwiazdkowy ;)

   Usuń