"Kto bowiem przestaje pogłębiać swoją wiedzę i kształtować charakter, a więc pracować nad sobą, by rozwinąć jak najszerzej swoje horyzonty, przestaje żyć.” Thomas Bernhard „Wymazywanie. Rozpad”

wtorek, 23 lutego 2016

Nowości Wydawnictwa JaguarNowości Wydawnictwa Jaguar.


TAK SŁODKO
TAMMARA WEBBER

Tytuł oryginalny: The Sweet
ISBN: 978-83-7686-404-4
Oprawa: miękka
Format: S6
Liczba stron:
Tłumacz: Ewa Bobocińska
Kategoria: dla młodzieży
Cena: 34,90
Data premiery: 22.02.2016

Opis:
On jest miłością jej życia, chociaż o tym nie wie. Ona jest jego chwilą wytchnienia w tym wymagającym przetrwania życiu. Był zraniony i dziki, ale potrafił się dostosować. Ona zawsze była posłuszna. Teraz jest niespokojna. Pearl Torres Frank spędzając lato w domu nauczyła się dwóch rzeczy: Boyce Winn jest ucieleśnieniem wszystkiego, od czego powinna trzymać się z dala i wszystkim tym, co sprawia, że chce być blisko. Zbuntowany i głośny. Nie dbający o to, co myślą o nim ludzie. Namiętny. Silny. Niebezpieczny. I jest jeszcze jedna cecha, którą chowa przed wszystkimi, ale nie przed nią: Słodki.


W DZICZY
FIONA WOOD

Tytuł oryginalny: Wildlife
ISBN: 978-83-7686-431-0
Oprawa: miękka
Format: S6
Liczba stron:
Tłumacz: Grzegorz Komerski
Kategoria: dla młodzieży
Cena: 34,90
Data premiery: 17.02.2016

Opis:
Szesnastoletnia Sib wybiera się na zieloną szkołę – wraz z klasą ma cały semestr spędzić w spartańskich warunkach zagubionego w górach obozu, gdzie poza mnóstwem nauki czeka ją mnóstwo wysiłku fizycznego i groza wspólnego mieszkania z rówieśnikami. Tego wszystkiego Sib mogła się oczywiście spodziewać. Czy jednak poradzi sobie, gdy do tych problemów dojdzie głęboki kryzys w przyjaźni i coraz bardziej skomplikowana historia miłosna?
Natomiast Lou – nowa dziewczyna w klasie – ani myśli się integrować i dostosowywać do nowych kolegów i koleżanek. Wciąż przeżywa dramat, który rozegrał się w jej życiu prawie rok wcześniej i chce jedynie, by wszyscy dali jej święty spokój. Do świata żywych wraca dopiero, gdy nie może dłużej znieść intryg, których sieć coraz mocniej oplata Sib i jej najlepszą przyjaciółkę Holly.

Recenzje:
„Podwójna, prowadzona z perspektywy dwóch głównych bohaterek, narracja znakomicie podkreśla intensywność ich najgłębszych, duchowych przeżyć – stopniowej utraty niewinności i ostrożnych prób znalezienia sobie miejsca w nieprzyjaznym, obcym otoczeniu. Głosy Sib i Lou tchną szczerością, bezbronnością i wrażliwością, które żadnego czytelnika nie pozostawią obojętnym.”
– Publisher's Weekly

„Wood snuje pochłaniającą i krzepiącą opowieść, przesyconą szczerością, brakiem zakłamania i dogłębną znajomością zakamarków ludzkiej psychiki. Opowieść o znaczeniu odwagi, przyjaźni i wiary w siebie.” - Booklist


I STAŁ SIĘ CUD
LIN STEPP

Tytuł oryginalny: Making Miracle
ISBN: 978-83-7686-432-7
Oprawa: miękka
Format: S6
Liczba stron:
Tłumacz: Ewa Bobocińska
Kategoria: literatura dla kobiet, obyczajowa
Cena: 37,90
Data premiery: 24.02.2016

Opis: Zola zawsze była trochę inna niż wszyscy. W połowie Tahitanka, z czarnymi długimi włosami i ciemnymi oczami, w połowie góralka. Obecnie prowadzi sklepik z pamiątkami w małej górskiej miejscowości i cieszy się urokiem otoczenia. Ale to nie wszystko… Obdarzona jest bowiem nadzwyczajnym darem przewidywania przyszłości… Pewnego dnia poznaje Spencera Jacksona. Stopniowo odkrywają, że łączy ich niezwykła więź. Podobne doświadczenia z przeszłości postawią ich na wspólnej drodze do pokonania kompleksów wynikających z odrzucenia. Czy stanie się cud?


PIEŚŃ WISIELCA
JAMES OSWALD

Tytuł oryginalny:
ISBN: 978-83-7686-403-7
Oprawa: miękka
Format: S6
Liczba stron:
Tłumacz: Zuzanna Byczek
Kategoria: kryminał
Data premiery: 10.02.2016
Cena: 39,90

Opis:
“Pieśń wisielca” to trzecia powieść z serii o inspektorze Anthonym McLeanie, której akcja ma miejsce w Edynburgu. Sprawa odnalezionego w pustym domu wisielca, dla edynburskiej policji wydaje się być kolejnym samobójstwem. Kilka dni później zostają jednak znalezione kolejne dwa ciała.
Liny, na których wiszą, i węzły zadzierzgujące pętle są identyczne, jak w przypadku pierwszej ofiary. Im McLean kopie głębiej, tym bardziej schodzi do świata, w którym rzeczywistość staje się nieoczywista, a najbardziej irracjonalne odpowiedzi wydają się jedynymi możliwymi wyjaśnieniami.


KRONIKI WARDSTONE: KREW STRACHARZA
JOSEPH DELANEY

Tytuł: Cień przeznaczenia
ISBN: 978-83-7686-389-4
Seria: Kroniki Wardstone
Tłumaczenie z języka angielskiego: Paulina Braiter
Tytuł oryginału:
Oprawa miękka
Kategoria: dla młodzieży, horror, fantasy
Wiek: 10+
Data wydania: 24.02.2016
Cena 29,90

Opis: Dziesiąty tom serii, która w Polsce ma wierne grono wielbicieli zarówno wśród czytelników, jak i krytyków.

Zbliża się ostateczna walka ze Złym, który nie przebiera w środkach, by zawładnąć ziemią. Uczeń stracharza Tom Ward wydaje się być gotów do śmiertelnego starcia. Ale czy na pewno? Tom nigdy nie spodziewał się, jak wiele będzie musiał poświęcić w imię szlachetnych celów...

8 komentarzy:

 1. Z wymienionych książek interesuje mnie tylko "Tak blisko...". Reszta mnie na razie nieciekawi. Poczekam na jakieś recenzje i wtedy zobaczymy, może do którejś zmienię zdanie :)
  Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. "Tak słodko" i "I stał się cud" są bardzo, bardzo interesujące! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. I STAŁ SIĘ CUD mogłabym przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zainteresowałaś mnie "Pieśnią wisielca", zapowiada się bardzo kryminalnie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już jestem zakochana we wszystkich! Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno przeczytam "Tak słodko" :-) i chyba jeszcze skuszę się na "I stał się cud", bo chyba warto tę pozycję przeczytać :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. zaintrygował nie opis "I stał się cud"... Z ciekawości bym przeczytała...

  OdpowiedzUsuń