"Kto bowiem przestaje pogłębiać swoją wiedzę i kształtować charakter, a więc pracować nad sobą, by rozwinąć jak najszerzej swoje horyzonty, przestaje żyć.” Thomas Bernhard „Wymazywanie. Rozpad”

wtorek, 15 listopada 2016

[ZAPOWIEDŹ]: "As. Wspomnienia legendarnego dowódcy Dywizjonu 303" Witold UrbanowiczPoczątek jutra, Świt zwycięstwa i Ogień nad Chinami – porywające wojenne wspomnienia polskiego asa myśliwskiego po raz pierwszy w jednym tomie!


Gen. Witold Urbanowicz z epickim rozmachem kreśli obraz jednostki wrzuconej w wir wojny. Mimo wielu niebezpieczeństw autor nie traci pogody ducha. W jego pamiętnikach jawi się obraz wybitnego przywódcy i świetnego obserwatora, ale jednocześnie zawsze skromnego, lubianego przez wszystkich człowieka. Wielkiego człowieka i patrioty.

Biłem się w powietrzu nad Anglią wraz z wieloma moimi kolegami i przyjaciółmi (…) Biliśmy się także o wolność dla Anglii i wiele innych rzeczy, nie zawsze identycznych z naszym partykularnym, polskim interesem. Po zakończeniu wojny nasz brytyjski sojusznik skrupulatnie kazał zapłacić sobie złotem z polskiego skarbu państwa należność za każdy samolot, na którym lataliśmy nad Anglią. Za każdy samolot, w którym ginęli moi przyjaciele i koledzy – w końcu nie tylko za swój kraj.

W tym roku przypada 20. rocznica śmierci autora i 76. rocznica pierwszego zwycięstwa Dywizjonu 303 na froncie. Zebrane wspomnienia Woltolda Urbanowicza będą hołdem dla autora i wszystkich żołnierzy, którzy przelali krew na frontach II wojny światowej.

Premiera 7 grudnia 2016.Jesteście zainteresowani tym tytułem?
*W poście został wykorzystany materiał promocyjny od Wydawnictwa Znak Horyzont.


1 komentarz: