"Kto bowiem przestaje pogłębiać swoją wiedzę i kształtować charakter, a więc pracować nad sobą, by rozwinąć jak najszerzej swoje horyzonty, przestaje żyć.” Thomas Bernhard „Wymazywanie. Rozpad”

czwartek, 29 czerwca 2017

[KONKURS PATRONACKI] z książką „Mój pomysł na życie” Elżbiety Kosobuckiej.


Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Videograf SA mam dla Was konkurs, w którym do wygrania dwa egzemplarze powieści: Mój pomysł na życie Elżbiety Kosobuckiej. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami i udziału w zabawie.
Proszę o uważne zapoznanie się z REGULAMINEM:
 1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Nowe Horyzonty.
 2. Sponsorem nagrody jest: Wydawnictwo Videograf SA.
 3. Konkurs trwa od dnia 29.06.2017 do 06.07.2017 do godziny 23:59.
 4. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
 5. Będzie mi bardzo miło, jeżeli zostaniecie publicznymi fanami: profilu autorki: Elżbiety Kosobuckiej; sponsora nagrody: Wydawnictwa Videograf Sa oraz fanpage, Instagrama i bloga Nowe Horyzonty.
 6. Jedna osoba może się zgłosić tylko raz!
 7. Nagrodą w konkursie są dwa egzemplarze książki: „Mój pomysł na życie” Elżbiety Kosobuckiej. Wygrywa jedna osoba.
 8. Wyniki zostaną podane najpóźniej do 7 dni po zakończeniu konkursu.
 9. Po ogłoszeniu wyników zwycięzca ma 3 dni na zgłoszenie się do mnie w wiadomości prywatnej w celu podania danych do wysyłki nagrody. W przypadku wygranej – osoby biorące udział w konkursie zgadzają się na publikację imienia i nazwiska oraz pracy konkursowej (o ile taka jest).
 10. Wysyłka nagrody nastąpi ze strony Wydawnictwa Videograf SA w ciągu miesiąca od przesłania wyników.
 11. Nie odpowiadam za przesyłki zagubione na poczcie.
 12. Zastrzegam sobie prawo do zmiany regulaminu.
 13. Udział w konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
 14. Nieprawidłowe zgłoszenia nie będą brane pod uwagę!
 15. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)Będzie mi miło, jeśli:
- zostaniesz publicznym obserwatorem: mojego bloga
- polubisz profil mojego bloga na: Facebooku
- zostaniesz obserwatorem mojego: Instagrama
- polubisz autorski profil: Elżbiety Kosobuckiej
- polubisz profil sponsora nagrody: Wydawnictwo Videograf SA
- udostępnisz ten post na swojej tablicy/blogu/instagramie etc.ZADANIE:
Napisz, dlaczego chciałbyś przeczytać książkę „Mój pomysł na życie” Elżbiety Kosobuckiej i za co lubisz debiuty literackie? :)
Objętość pracy maksymalnie do 4 tysięcy znaków (może być mniej, ale nie więcej)!

Powodzenia!


11 komentarzy:

 1. Debiuty literackie bardzo lubię czytać, ponieważ pisze je autor po którym nie wiemy czego możemy się jeszcze spodziewać!
  Każdy pisze kolejne książki w podobnym stylu, chociaż nie możne generalizować, bo zdarzają się również zaskoczenia!
  Poza tym, po debiucie z reguły zdajemy sobie sprawę, czy styl pisania danego autora przypada nam do gustu, czy może niekoniecznie są to nasze klimaty!

  Książkę "Mój pomysł na życie" bardzo chciałabym przeczytać, ponieważ czytałam o niej wiele pochlebnych zdań.
  Również tematyka książki bardzo przypada mi do gustu! Zawsze marzyłam o robieniu kariery zawodowej, byciu niezależną kobietą, która zdobywa kolejne zawodowe szczyty. Moje życie potoczyło się nieco inaczej i chociaż niczego nie żałuję i nic bym w dniu dzisiejszym nie chciała zmienić, to chętnie dowiem się jak potoczyły się losy głównej bohaterki powieści Elżbiety Kosobuckiej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię debiuty literackie za to, że wnoszą w moje życie świeżość i coś, czego wcześniej nie znałam. Nowy pomysł, nieszablonowe treści, zwroty akcji. Muszę się przyznać, że szukam w nich też siebie i swojej historii. Kiedy znam już dobrze autora, w dużej mierze mogę wiedzieć czego się po nim spodziewać - zupełnie tak jakbym pisała dany tekst wraz z nim. Zaś kiedy poznaję kogoś, kogo jeszcze nie znam, mam ochotę na więcej i czekam aż jego słowa poprowadzą mnie za rękę, bym nie czuła się tak obco w jego świecie. A od tej książki oczekuję, że będzie moim drogowskazem. Stoję teraz na rozdrożu i chciałabym znaleźć mapę, która wskaże mi, w którą stronę mam się udać. Chciałabym, żeby właśnie ta książka stała się najlepszą z moich życiowych map.

  OdpowiedzUsuń
 4. Głównym i jednocześnie najsilniejszym argumentem sprawiającym, że dopisałam ten tytuł do mojej listy "must have" jest przede wszystkim Pani recenzja! Broń Boże nie próbuje się tutaj przypodobać! Najzwyczajniej w świecie "wkreciła" mnie ta historia i bardzo, ale to bardzo pragnę mieć możliwość jej przeczytania... Zaintrygował mnie fragment o zmianie nastawienia do książki i nastroju z uśmiechu na łzy...
  Z doświadczenia wiem, że będę zachwycona, i choć mam świadomość, że może to dziwne zabrzmi, ale każda książka, która zawiera w sobie jakiś tragizm, smutek, cierpienie, tęsknotę - właśnie te trudne sytuacje, emocje, zostaje mi w pamięci na dłuuugo, długo. Tym bardziej mnie więc do niej ciągnie...
  Poza tym tytuł ma interesujący, okładka rzuca się w oko, polska autorka jest więc dopełnieniem tego pragnienia. Jesli o mnie chodzi czytam właściwie tylko książki rodaków. Rzadko zdarza się, że sięgam po obcą literaturę (chyba, że przyjaciółka poleca).
  Jeśli chodzi natomist o debiuty, to mogę powiedzieć tylko tyle, że jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Nie są oklepane, przewidywalne... Lubię je za to, że mogę polecać znajomym, tłumaczyć, że to debiut, po który warto sięgnąć. Nie zapomnę debiutu Diane Rose i jej "Carpe diem", które dzięki Bożej opatrzności udało mi się u Pani tu wygrać (i nie przegapić wygranej!😛). Ta książka od tamtego momentu jest moim numerem 1 i myślę, że szybko z tego zaszczytnego miejsca nie zniknie. Fenomen!💖 I jednocześnie najlepszy przykład na to, że debiuty są dla mnie naprawdę wartościowe, żeby nie powiedzieć wręcz pożądane...

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym bym przeczytać MÓJ POMYSŁ NA ŻYCIE gdyż po przeczytaniu Pani recencji okazało się że to mój typ książki :)
  Życiowa, historia która mogłaby przytrafić się każdej z nas... Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość... Życie które można potoczyć się całkiem inaczej niż to zaplanowaliśmy. Marzenia- nie zawżdy spełnione...

  Debiuty są świetne- lubią poznawać nowych twórców :) Trzeba być otwartym na nowości, bo mogą nas cudnie zaskoczyć ❤

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem bardzo ciekawa kogo wybierzesz, bo wszystkie odpowiedzi są bardzo interesujące. Mam swój typ, ale cieszę się, że nie do mnie należy to trudne zadanie:)

  Ciepło Cię Klaudio pozdrawiam oraz wszystkie uczestniczki konkursu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dlaczego chciałabym przeczytać tę książkę? Po prostu do pewnego momentu sama nie miałam pomysłu na siebie i na swoje życie. Po przeczytaniu recenzji wiem, że bohaterka książki wiedziała co chce robić w życiu i dążyła do spełnienia swoich marzeń. Z recenzji wiem też, że życie pokrzyżowało jej te plany. Jednak dla mnie istotne jest to jak doszła to tej pewności siebie, jak się motywowała do działania.
  Natomiast jeśli chodzi o drugą część pytania, to ciężko jest mi na nie odpowiedzieć, ponieważ ja nie zwracam uwagi na to czy ktoś jest debiutantem, czy np. jest to któraś z kolei książka autora. Najczęściej kupuję książki w ciemno, często kieruję się intuicją, duże znaczenie ma okładka, czytam "blurb" i jeśli mi się spodoba to kupuję. Dopiero po fakcie, szukając kolejnych książek danego autora dowiaduję się, że niestety nie ma innych, bo był to debiut. Na razie nie zawiodłam się na mojej intuicji i wszystkie debiuty miały w sobie to coś. Może pewnego rodzaju świeżość, może łamanie schematów.
  Na FB lubię jako Joanna Szarek
  Wszystkie strony polubione, info o konkursie udostępnione na FB

  OdpowiedzUsuń
 8. Chciałabym przeczytać „Mój pomysł na życie”, ponieważ jest to debiut literacki, a każdy debiut wnosi coś nowego do literatury – nowy styl pisania, nowy sposób formułowania myśli, nowe spojrzenie na świat i prawa w nim obowiązujące, a bardzo często i coś nowego do mojego własnego życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Poza tym z recenzji, którą przeczytałam na Pani blogu wynika, że ta pozycja na pewno przypadnie mi do gustu – czytanie o kobietach, które wiedzą czego chcą od życia i potrafią do tego sukcesywnie dążyć krok po kroku jest czymś co czyta się miło, przyjemnie i ze świadomością, że tak naprawdę każda z nas może postąpić identycznie jak bohaterka i wziąć życie w swoje własne ręce. Tego typu książki zawsze są budujące dla mnie jako kobiety, która mimo wszystko nadal jest dyskryminowana w dzisiejszym świecie tylko z powodu swojej płci.

  OdpowiedzUsuń
 9. Każdy ze znanych pisarzy- artyści kiedyś debiutowali, więc w niczym nie można ujmować debiutantom bo to tak naprawde to ich początek. Trzeba im kibicować bo wszystko przed nimi. A jeżeli chodzi o "twoj" moj promysł na życie to z chęcią go poznam. Fajnie jest zobaczyć jakiś inny wyjątkowy scenariusz życia. Może będe mogła skorzystać z twoich metody w moim życiu😚

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam nowości i łapię garściami wszystko co napotkam po drodze. Sam tytuł przyciąga, że nie wspomnę o recenzji.Przydałby mi się taki kop i charakter bohaterki. Sama przebijałam się przez życie do przodu z rozstawionymi łokciami. Jak jest teraz? Hmmm.... delikatnie mówiąc potrzebuję tego czegoś co popchnie mnie dalej bo niestety zatrzymałam się. Może "Mój pomysł na życie " i jego bohaterka dala by mi co nie co do myślenia.
  Na Fb jestem jako Lidka Ka.

  OdpowiedzUsuń