Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 3 sierpnia 2015

"TOPTEN", CZYLI 10 NAJCIEKAWSZYCH ZAPOWIEDZI SIERPNIA.
Przedstawiam Wam Top 10 najciekawszych (moim zdaniem) zapowiedzi książkowych 
które swoją premierę będą miały w sierpniu:


#1


Tytuł: "Cudze jabłka”
Autor: Agnieszka Krakowiak-Kondracka
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 27 sierpnia 2015
Ilość stron: 294
Gatunek: literatura współczesna

Od pucybuta do milionera – tę ścieżkę znamy bardzo dobrze. Ewie i Markowi, bohaterom Cudzych jabłek przyszło jednak pokonać drogę o wiele trudniejszą. Żyli dostatnio, nie brakowało im na prywatną szkołę dla córki Poli, zagraniczne wypady w środku roku, ogrodnika, sprzątaczkę. Mieli dwa samochody, dom i basem w ogrodzie. Nigdy nie mieli poczucia, że żyją rozrzutnie, że trwonią pieniądze. A jednak… Gdy długo przygotowywany nowy interes Marka wziął w łeb, zer na koncie zaczęło ubywać, a oczekiwany kredyt nie przychodził, musieli zmienić swoje spojrzenie na życie i… zakasać rękawy. Co za ironia! Jedyną pracą dostępną od zaraz dla niedoszłej pani psycholog okazało się… sprzątanie. Markowi nie poszło dużo lepiej. Czy uda im się ocalić związek? Czy potrafią jeszcze patrzeć na siebie bez wyrzutu, jak przed laty, gdy pieniądze nie miały znaczenia? Jak bardzo zmienia się życie, gdy ubywa zer na koncie? Cudze jabłka to mądra, wzruszająca i jednocześnie zabawna książka o tym, że „kupujemy rzeczy, których nie potrzebujemy za pieniądze, których nie mamy, aby imponować ludziom, których nie lubimy”. Może nie warto…

#2


Tytuł: "450 stron”
Autor: Patrycja Gryciuk
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 12 sierpnia 2015
Ilość stron: 416
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał

Ktoś musi zginąć, żeby o tej książce zrobiło się głośno… W świecie w którym wszystko jest na sprzedaż, skrajne i drastyczne posunięcia marketingowe nie dziwią już nikogo. Ale czy ktokolwiek zdecydowałby się na zabójstwo, aby wypromować nową książkę? Wiktoria Moreau to królowa kryminału, która w przeddzień wyczekiwanej przez miliony czytelników premiery najnowszej książki, zostaje posądzona o zniesławienie. Zamiast cieszyć się ze spotkań z wielbicielami, uczestniczy w procesie sądowym i policyjnym śledztwie w sprawie serii morderstw popełnianych według fabuły powieści jednego z jej największych konkurentów. Nieznane i fascynujące kobiece oblicze polskiego kryminału!

#3


Tytuł: "Delirium. Trylogia”
Autor: Lauren Oliver
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 10 sierpnia 2015
Ilość stron: 900
Gatunek: literatura młodzieżowa

Rząd USA przejął kontrolę nad życiem obywateli. Jednym z jej przejawów jest poddawanie ludzi zabiegowi, który ma pozbawić ich głębszych uczuć. Nastoletnia Lena z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym przestanie jej zagrażać amor deliria nervosa, czyli miłość. Jednak na krótko przed planowaną operacją w jej życiu pojawia się Alex. To dla niego serce dziewczyny zabije mocniej i dla niego gotowa będzie zaryzykować swoje życie. Bo miłość – choć może zabić – może też ocalić.
Tom zawiera powieści Delirium, Pandemonium i Requiem oraz opowiadania Hana, Annabel, Raven i Alex.

#4


Tytuł: "Zniewoleni”
Autor: Emma Chase
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 26 sierpnia 2015
Ilość stron: 400
Gatunek: romans

Dajcie znać, jeśli już słyszałyście tę opowieść: dziewczyna spotyka playboya, zakochują się w sobie, a niesforny dotąd kawaler mocno się dla niej zmienia. To zapewne świetna historia, ale nie nasza. Nasza jest dużo bardziej kolorowa. Poznałem Dee i od razu wiedziałem, że jest wyjątkowa.
Ona jednak pomyślała, że jestem przeciętny – byłem jak każdy inny podrywający ją facet. Zajęło mi trochę czasu, by ją przekonać, że jest inaczej. Na szczęście okazało się, że seks jest mocnym argumentem. Pewnie już wiecie jak kończy się ta historia. Ale najlepszy nie jest jej finał. Tylko to, co do niego doprowadziło.

#5


Tytuł: "Ekspozycja”
Autor: Remigiusz Mróz
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 12 sierpnia 2015
Ilość stron: 480
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał

Termin "ekspozycja" ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie wieloznaczny jest każdy krok mordercy. Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok – na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów. Sprawę prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz Wiktor Forst. Zanim tamtego ranka stanął na Giewoncie, wydawało mu się, że widział w życiu wszystko. Tropy, jakie odkryje wraz z dziennikarką Olgą Szrebską, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic… Winy z przeszłości nie dadzą o sobie zapomnieć. Okrutne zbrodnie muszą zostać odkupione.

#6


Tytuł: "Nie ma nieba”
Autor: Jolanta Kosowska
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 6 sierpnia 2015
Ilość stron: 292
Gatunek: literatura piękna

Historia miłości i lekarskich dylematów. „Nie ma nieba” to nieprzewidywalna opowieść o lekarzach, ich pacjentach i relacjach zachodzących między nimi – o wyczerpującym poczuciu odpowiedzialności, empatii, której nadmiar może stać się siłą niszczącą obydwie strony, rozterkach i dylematach. A wszystko to wplecione w historię miłości, która mogłaby stać się love story współczesnych czasów. Przeczytaj! Być może nagle w swym lekarzu zobaczysz zupełnie innego człowieka…
Zaproszony do gabinetu usiadł ze spuszczoną głową. Raptem przemknęło mi przez myśl, że to jest już zupełnie inny człowiek. W pierwszej chwili nie potrafiłem tego nazwać. Tak jakby nagle przygasł… Milczał i słuchał. Powiedziałem, że jest mi przykro i ciężko go o tym informować. Powtarzałem wszystko kolejny już raz, za każdym razem inaczej dobierając słowa, bo wydawało mi się, że mnie znowu nie rozumie. Zrozumiał. Wstał gwałtownie. Odepchnięte przez niego krzesło z hukiem runęło na podłogę. Nawet się nie obejrzał. „Co mi tu pieprzysz, człowieku? Co się tak gimnastykujesz? W dupie masz mnie i to, co mówisz! Wisi ci, co to dla mnie znaczy! To pana praca! Ile ktoś panu płaci za mówienie takich rzeczy innym ludziom?”

#7


Tytuł: "Szczęśliwy dom”
Autor: Krystyna Mirek
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 26 sierpnia 2015
Ilość stron: 360
Gatunek: literatura piękna

Dom Heleny i Jana, położony na przedmieściach Krakowa, otoczony jabłoniowym sadem jest bezpieczną przystanią, do której zawsze mogą wrócić ich cztery, dorosłe córki. Z ganku można zejść prosto do ogrodu, jabłonie szumią łagodnie, rodzą piękne dorodne jabłka i trwają. Każda z czterech córek, Maryla, Gabrysia, Julia i Aniela może w każdej chwili schronić się w jego przytulnym wnętrzu. Maryla to samotna czterdziestolatka, mama dwóch chłopców, którzy pilnie potrzebują męskiej ręki. Gabrysia stara się o dziecko, za wszelką cenę. Julia to młoda właścicielka przychodni weterynaryjnej. Jej narzeczony jest idealny, a rodzina kibicuje ich szczęściu. Ale czy to faktycznie miłość życia Julii? Anielka, najmłodsza z córek, samotnie wychowuje córeczkę. Nikomu nie zdradziła, kto jest ojcem jej dziecka. Zamierza być szczęśliwą singielką i odrzuca wszelkie propozycje spotkań z mężczyznami. Jan, dżentelmen starej daty, właściciel małej księgarni stworzył piękny dom. Dla ukochanej żony i córek. Ale po latach widzi, że coś się w tym pięknym planie nie zgadza. Dzieci, które wyrosły w tak niezwykłej atmosferze nie potrafią dobrze ułożyć sobie życia. Córki błądzą i wciąż podejmują złe decyzje. Dlaczego? Czterdziesta rocznica ślubu zbliża się wielkimi krokami. Uroczystość, która miała być wielkim, radosnym wydarzeniem zmieni życie wszystkich członków rodziny. Czasem los prowadzi nas swoimi drogami, drwi z planów i celów, jakie sobie wyznaczamy. Bywa, że tajemnice z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć i kładą się długim cieniem na życiu całej rodziny. Szczęściarzem jest ten, kto ma zawsze dokąd wracać. Do szczęśliwego domu, który pozwoli przeczekać każdą burzę i da swoim mieszkańcom siłę do kolejnego kroku. Bo z każdej sytuacji jest wyjście, trzeba je tylko odnaleźć.

#8


Tytuł: "Lewy brzeg”
Autor: Anna Kasiuk
Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 29 sierpnia 2015
Ilość stron: 
Gatunek: literatura współczesna

Historia, jakich wiele rozgrywa się wokół nas. Absolwentka psychologii, ambitna, wierząca w zbawienną moc swojej pracy podejmuje wyzwanie, jakim jest praca w podupadającej poradni psychologicznej na warszawskiej Pradze. Z głową i sercem przepełnionym ideologią, wiarą w możliwości człowieka walczy dzielnie z przeciwnościami, które zdają się ścielić pod jej stopami. Historia, jakich wiele… Zdałoby się rzec… Ta opowieść jednak jest inna niż historie, o których czytaliśmy… Miłość, którą spotyka Majka ma oblicze mężczyzny napiętnowanego ogromną tajemnicą, skrywaną przez jego rodzinę od pokoleń. Jego spojrzenie spowija mrok, zachowanie wzbudza lęk i osacza. Czy Majce wystarczy siły, by przeciwstawić się siłom, o jakich do tej pory nie słyszała? Czy wystarczy jej czasu? W tym wypadku bowiem miłość nie jest lekarstwem a czas nie goi ran…

#9


Tytuł: "Kwiaty. Antystresowe kreatywne kolorowanie dla dorosłych”
Autor: Harper Valentina
Wydawnictwo:  Amber
Data wydania: 4 sierpnia 2015
Ilość stron: 72
Gatunek: kolorowanki dla dorosłych

Pierwsza w Polsce książka z kolorowymi przykładami i inspirującymi mottami przy każdej ilustracji znanej rysowniczki.
Strony perforowane- łatwe do wyrywania i podarowania.
Wprowadź odrobinę fantazji do szarej codzienności. Zanurz się w świecie fantastycznych kwiatów. Nie potrzebujesz zdolności artystycznych, by stworzyć swoją własną piękną kompozycję. Eksperymentuj z wyobraźnią albo kieruj się wskazówkami i przykładami z początku książki: jak kolorować kredkami, flamastrami czy akwarelami.
A jeśli chcesz, możesz łatwo wyrwać każdą kartkę i mieć własny obrazek do powieszenia na ścianie czy podarowania – z inspirującym cytatem na odwrocie.

#10


Tytuł: "Nie mów mi co mam robić”
Autor: Alice Clayton
Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 12 sierpnia 2015
Ilość stron: 320
Gatunek: romans

Viv jest programistką ale i niepoprawną romantyczką. Niespodziewany telefon z informacją o spadku – domu w Californii, zmienia jej życie. Przeprowadzka przynosi nowe znajomości -dwóch seksownych kandydatów na męża – kowboja Hanka i bibliotekarza Clarka. Każdy z nich rozpala Viv do czerwoności. Którego wybierze? Zabawna i pikantna powieść bestsellerowej autorki!  

A Wy na jakie sierpniowe premiery czekacie?

:)

8 komentarzy:

 1. Osobiście polecam ''450 stron'' 'Lewy brzeg'' oraz ''Nie ma nieba''. A sama czekam na ''Zniewoleni''.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również czekam na 450 stron, jestem tej książki mega ciekawa!:D
  http://leonzabookowiec.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym wszystko :) Tylko 4 ostatnie pozycje mnie średnio zainteresowały, ale jakby wpadły dałabym im szansę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Ekspozycja" R. Mroza to książka, którą muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej zainteresowało mnie ,,450 stron" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z niecierpliwością czekam na książkę Mroza. Muszę ją mieć!

  OdpowiedzUsuń
 7. Książki z punktu 6, 7, 8 również bardzo mnie zaciekawiły. Nie mogę doczekać się, aż będę mogła przeczytać! :)
  Zwłaszcza jestem ciekawa nowej serii mojej ulubionej, Krystyny Mirek <3

  OdpowiedzUsuń
 8. oj większość też mnie interesuje - jedynie kolorowanka to nie moja bajka :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia