Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 1 września 2015

"TopTen", czyli 10 najciekawszych zapowiedzi września + bonus.Przedstawiam Wam Top 10 najciekawszych (moim zdaniem) zapowiedzi książkowych, które swoją premierę będą miały we wrześniu:


#1

Tytuł: „Śnieżynki”
Autor: Liliana Fabisińska
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2 września 2015
Ilość stron: -
Gatunek: literatura piękna

Monika od dzieciństwa miała tylko jedno marzenie: dużą, szczęśliwą rodzinę.
Daga gra w najlepszej orkiestrze w Polsce. Już w przedszkolu wymarzyła sobie tę pracę i owacje na stojąco, w największych salach koncertowych świata. Dla Moniki miłość to odpowiedzialność, a jej największym autorytetem jest pewien biskup, który – to wcale nie przypadek – nosi to samo nazwisko, co ona. Dla Dagmary życie to fascynująca, zwariowana przygoda. Nie chce się przywiązywać do nikogo oprócz Igora, a jej dom jest tam, gdzie położy teczkę z nutami i okulary.
Przypadkowe spotkanie sprawia, że Dagmarę i Monikę zaczyna łączyć głęboka przyjaźń. Znają swoje najskrytsze sekrety, wspierają się w chwilach rozpaczy, o której nie mają pojęcia nawet ich najbliżsi. Pewnego dnia składają sobie obietnicę, która może spleść ich losy silniej niż przyjaźń. Obietnicę, przed którą nie można uciec. I która może sprawić, że obie stracą wszystko, co jest dla nich cenne, a przyjaźń zamieni się w wojnę na śmierć i życie. To książka o przyjaźni, zaufaniu i rodzinnych sekretach. Ale przede wszystkim o tym, że sami nie wiemy, jak byśmy się zachowali w danej sytuacji, a wszystkie „ja na twoim miejscu”, można tak naprawdę włożyć między bajki.

#2

Tytuł: „Czerwień obłędu”
Autor: Dawid Waszak
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 3 września 2015
Ilość stron: 175
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał

Dorian miał wszystko – młodą i piękną żonę, dom w dobrej dzielnicy Jarocina, zdolnego syna, udany seks, ciekawą pracę i poukładane życie. Nie potrzebował zmian! Nagle jego świat legł w gruzach, runęło wszystko, co do tej pory było dla niego ważne. I nie spowodował tego żaden kataklizm, a… samospełniające się wizje, które wtargnęły w jego uporządkowany świat. Ten spokojny mężczyzna uwikłany zostaje w pasmo nieprzewidzianych sytuacji, które zapowiadają tragedię. Co ma z tym wspólnego kobieta w czerwonej sukni? Czy Dorian będzie mógł odwrócić bieg wypadków?

Przedpremierową recenzję znajdziecie tutaj: KLIK

#3

Tytuł: „Życie z drugiej ręki”
Autor: Anna Grzyb
Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 7 września 2015
Ilość stron: 192
Gatunek: literatura współczesna

Do tej pory Anita nie zastanawiała się, czy jest naprawdę szczęśliwa. Żyje z dnia na dzień, wychowując dwie córki i borykając się z coraz bardziej odległym jej mężem. Ma jednak dosyć rutyny i monotonii. Marzy o znalezieniu pracy i uwolnieniu się od toksycznej przeszłości. I właśnie wtedy poznaje Joannę, która wpada na pomysł wspólnego biznesu. Czy życie Anity jest aż tak beznadziejne, jak jej się wydaje? Jak długą drogę musi przejść i jak wiele rodzinnych tajemnic poznać, by wreszcie zrozumieć, co tak naprawdę ma w jej życiu największe znaczenie? Życie z drugiej ręki to poruszający debiut przedstawiający rodzinną historię rozgrywającą się w scenerii prowincjonalnego miasteczka, opowieść o kobiecie zagubionej, która usilnie szuka swego miejsca w życiu.

#4

Tytuł: „Wstyd”
Autor: Rachel Van Dyken
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 10 września 2015
Ilość stron: 360
Gatunek: romans

Lisa stara się grać wesołą, bezproblemową studentkę z college'u, za jaką ją wszyscy uważają. Ale mroczna przeszłość nie pozwala o sobie zapomnień. Przepełniają ją lęk, wstyd i przeświadczenie, że jest zła i nie warta miłości. Tristan jest profesorem psychologii. Jest wyjątkowo poważny i zasadniczy, ceni dyscyplinę, a przy tym kryje wiele tajemnic. Między nimi jest mnóstwo ciemności... i to ona ich do siebie przyciąga. Łączy ich więcej, niż mogliby przypuszczać...

#5

Tytuł: „Trzy minuty po trzeciej”
Autor: Teodor Parnicki
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 17 września 2015
Ilość stron:
Gatunek: literatura współczesna

Powieściowy debiut Teodora Parnickiego z 1929 roku wraca do czytelników po ponad 85 latach zapomnienia!
Autor przenosi czytelników w egzotyczny świat Azji i odległej Mandżurii, której stolica, Harbin, w latach dwudziestych zyskała miano „Paryża Dalekiego Wschodu”. Właśnie tam rozpoczyna się historia opowiedziana na kartach „Trzech minut po trzeciej”, powieści, której narracja jest kreślona przez Parnickiego w zgodzie ze wszystkimi regułami literatury popularnej początku XX wieku.
Akcja powieści rozpoczyna się w mroźny zimowy wieczór w połowie lutego 1927 roku, gdy w ręce sowieckiego wywiadu przypadkowo dostają się dokumenty, których ujawnienie naraziłoby japońskie interesy związane z Koleją Wschodniochińską. Tajne informacje wkrótce mają być przekazane do Moskwy. Zaczyna się walka z czasem… Tajemniczy japoński „trybunał siedemnastu” daje dwóm byłym oficerom carskiej armii, przebywającym na wygnaniu w Harbinie i przypadkowo wplątanym w polityczną intrygę, ostatnią szansę – uchylenie wydanego na nich wyroku śmierci w zamian za odzyskanie dokumentów. Piotr Iwanowicz Zagorski i młodszy od niego Aleksander Aleksiejewicz Flagin podejmują nierówną walkę z agentami Kominternu w wywiadowczej grze o nieznanych im regułach. Opowieść o ich „wielkiej przygodzie” pełna jest zaskakujących zwrotów akcji, pościgów samochodowych, walk i pojedynków, wątków romansowych (trzech pomniejszych, jednego całkiem poważnego), postaci sobowtórów, tajnych – czasem podwójnych – agentek i agentów, oddanych sprawie, ideowych, lecz przegranych komunistów, oraz pracujących dla nowego systemu sowieckiego karierowiczów.
Historia walki o odzyskanie dokumentów pozwala Parnickiemu ukazać szeroką panoramę Dalekiego Wschodu w początkach XX wieku, łącząc historię i klimat epoki z sensacyjną szpiegowską intrygą.

#6

Tytuł: „Morderstwo na Korfu”
Autor: Alek Rogoziński
Wydawnictwo: Melanż
Data wydania: 23 września 2015
Ilość stron: 304
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał

Joanna, popularna romansopisarka, wyrusza na wielkie greckie wakacje, aby w spokoju dokończyć pracę nad swoją nową książką. Niestety, spokój to ostatnie, co jest jej dane. Już pierwszego dnia autorka staje się świadkiem morderstwa. Szybko okazuje się, że mógł je popełnić tylko ktoś, kto wraz z nią zamieszkał w niewielkim pensjonacie, znajdującym się na pięknej wyspie Korfu. Kto z jedenastki na pozór sympatycznych urlopowiczów okaże się bezwzględnym zabójcą?

#7

Tytuł: „Jezioro szczęścia”
Autor: Agnieszka Krawczyk
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 23 września2015
Ilość stron: -
Gatunek: literatura współczesna

Do doliny mgieł i róż zawitała jesień. Przyroda odpoczywa po długim i gorącym lecie, za chwilę zaczną się przygotowania do Świąt i spadnie śnieg. Sabina Dolecka jest szczęśliwa w swym ślicznym domu, w otoczeniu bliskich, ale wciąż ma jedno niezrealizowane pragnienie – marzy o dziecku. Piękny sen może się jednak nie ziścić – pisarka ma problem z zajściem w ciążę. W Idzie pojawia się telewizyjna scenarzystka, Katarzyna Wimmer, która będzie wspólnie
z Sabiną pisała serial według cyklu jej powieści. Niezależna i dumna Katarzyna od razu wpadnie komuś w oko, ale sprawy bardzo się skomplikują. Przeszłość dogoni też hrabinę Teklę Tyczyńską – odezwą się straszne wojenne wspomnienia, echa rodzinnej tragedii z okresu okupacji. Poplątane uczucia, silne emocje i tajemnica sprzed lat – tej zimy w Idzie rozwiąże się wiele problemów, choć niektóre z nich, nie tak, jakby sobie tego życzyli bohaterowie. Lecz najważniejsze jest to, by zawsze iść za swą szczęśliwą gwiazdą, w nadziei, że nie ma przeszkody, której nie mogłaby pokonać miłość.

#8

Tytuł: „Kalendarze”
Autor: Małgorzata Gutowska Adamczyk
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 24 września 2015
Ilość stron: 288
Gatunek: powieść obyczajowa

Najnowsza książka bestsellerowej pisarki. Piękna i pełna osobistych wątków powieść o dzieciństwie. „Masz siostrę!” – radosny okrzyk babci wybudził ją w październikowy poranek. To pierwsze, mocno utrwalone wspomnienie dziewczynki. Odtąd była starszą siostrą, mądrzejszą, odpowiedzialną. Jako sześciolatka zaczęła swoją drogę do dorosłości. Wakacje co roku spędzała u dziadków na wsi. Całe dnie biegała boso po trawie, bawiła się ze zwierzętami, pomagała babci, prowadząc z nią długie rozmowy. Powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk zabiera nas w podróż do małego podwarszawskiego miasta i mazowieckiej wsi, ukrytych w nich wspomnień, obrazów, wrażeń i ludzi. Dorosła kobieta – której synowie opuszczają właśnie rodzinne gniazdo – opowiada historię dziewczynki i odkrywa piękno zwyczajnych rzeczy. Rozmowa przy stole, rodzinna wyprawa pociągiem do sąsiedniej miejscowości, uścisk dłoni najbliższych. Potrafiły przynieść wielką radość i były – może wciąż są – na wyciągnięcie ręki. Kalendarze to mądra opowieść, która pokazuje, że spokojne i z pozoru nudne życie potrafi być wielkim darem.

#9

Tytuł: „Ślady na lustrze. Prawdziwa opowieść o miłości, tęsknocie i życiu po śmierci”
Autor: Janis Heaphy Durham
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 24 września 2015
Ilość stron: 293
Gatunek: literatura współczesna

Prawdziwa opowieść o miłości, tęsknocie i życiu po śmierci. Niewiarygodnie wiarygodna opowieść o życiu po życiu. Zapis osobistej podróży oraz uniwersalna próba rozdzielenia wiedzy i odczuć. Albo po prostu historia o wielkiej miłości. Dla racjonalistów i romantyków; uduchowionych oraz agnostyków; miłośników literatury non-fiction i historii, których nie można udowodnić; wszystkich, którzy za kimś tęsknią lub boją się kogoś stracić. Wreszcie – dla każdego, komu kiedyś, choć przez krótką chwilę, wydawało się, że doświadczył czegoś, czego nie potrafi wyjaśnić… Max Besler, mąż Janis Heaphy Durham, miał zaledwie pięćdziesiąt sześć lat, gdy zmarł na raka. Nim odszedł, obiecał żonie, że nie zostawi jej samej, a ich miłość przetrwa. Wkrótce po jego śmierci kobieta zaczęła dostrzegać zjawiska, jakich nigdy wcześniej nie doświadczyła: migoczące światło, drzwi, które same się otwierają, zegar zatrzymujący się dokładnie na godzinie, w której zmarł jej mąż. Jednak to, co bezpowrotnie zmieniło życie Janis, nadeszło dokładnie rok po stracie ukochanego. W pierwszą rocznicę śmierci Maxa na łazienkowym lustrze kobieta dostrzegła niezwykły odcisk dłoni: biały, niczym rentgenowskie zdjęcie, ukazujący zarys kości. Podobnych znaków było więcej… Ślad na lustrze to historia niezwykłej wyprawy, którą odbyła wykształcona, twardo stąpająca po ziemi dziennikarka, szefowa wpływowej gazety mającej na koncie kilka Pulitzerów. Szukając odpowiedzi na pytania, jakie postawiło jej życie, Janis Heaphy Durham spotkała się z naukowcami, psychologami, fizykami i osobami trudniącymi się praktykami duchowymi. Przeprowadziła liczne rozmowy i na fotografiach uchwyciła znaki, za pomocą których mąż próbował się z nią kontaktować. Wszystko to pozwoliło dojść jej do wniosku, że śmierć to nie koniec.

#10

Tytuł: „Kolorowanie na bezsenność dla dorosłych”
Autor: Praca zbiorowa
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: wrzesień 2015
Ilość stron: 128
Gatunek: kolorowanki dla dorosłych

Pierwsza w Polsce książka do kolorowania, która pomaga się zrelaksować i spokojnie zasnąć.
Chcesz pozbyć się stresu i zmęczenia po ciężkim dniu?
Czekasz na sen, który nie chce przyjść?
Nie musisz łykać pigułek, które szkodzą zdrowiu.
Nie musisz liczyć baranów, które stale się rozbiegają i tylko cię irytują.
Relaksujące kolorowanie pomoże uwolnić twój umysł od zmartwień i poradzić sobie z bezsennością.
Kolorując specjalnie dobrane wzory poczujesz, jak myśli odpływają, a ciało i umysł gotowe są na odpoczynek we śnie.

Tutaj możecie obejrzeć filmik jak owa kolorowanka się prezentuje KLIK

#BONUS


Tytuł: "Tease”
Autor: Amanda Maciel
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 9 września 2015
Ilość stron: 320
Gatunek: literatura współczesna

Książka inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, którą trzeba przeczytać, i o której należy rozmawiać
Powieść, która porusza aktualny problem przemocy psychicznej w szkole Sara i troje innych uczniów liceum zostało oskarżonych o psychiczne znęcanie się nad swoją koleżanką, które w konsekwencji pchnęło ją do popełnienia samobójstwa. Sara jest napiętnowana i uznana za winną przez swoich kolegów, miejscową społeczność i media. W wakacje poprzedzające klasę maturalną, między spotkaniami z prawnikami i sądową psychoterapeutką, Sara musi się zastanowić nad wydarzeniami, które doprowadziły do tej tragedii. Jaką rolę w niej odegrała? Czy znajdzie sposób, aby pójść dalej mimo poczucia, że jej życie się skończyło? 

Jakich nowości wydawniczych wyczekujecie z niecierpliwością? :)
9 komentarzy:

 1. Tease będę recenzować, więc bardzo mnie ciekawi. ;) Czerwień obłędu też wydaję się intrygującym tytułem, zaś najbardziej intryguję mnie Wstyd, ale wciąż przede mną tom II. ;) Mam nadzieję, że wszystkie z listy uda Ci się przeczytać. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba najbardziej przekonująco brzmią dla mnie z tego zestawienia Kolorowanki na bezsenność! :D Jestem ich ogromnie ciekawa! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Czerwień obłędu" już u mnie. Właśnie czytam tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakbym mogła to bym wszystkie wyżej wymienione pozycje przygarnęła i przeczytała, oj ten wrzesień dobrze się zapowiada!

  OdpowiedzUsuń
 5. Osobiście polecam ''Wstyd'', ja zaś na dniach będę czytać "Tease”.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dostrzegam sporo tytułów, które mnie ciekawią ;)) Oj, to będzie trudny miesiąc dla mojego portfela, a obiecałam sobie w tym miesiącu nie kupować za dużo książek ;))
  Ciekawi mnie "Śnieżynki", "Życie z drugiej ręki", "Wstyd", Morderstwo na Korfu", "Tease" - to tak na początek ;))

  OdpowiedzUsuń
 7. Zainteresował mnie tylko #bonus "Tease" - właśnie czytam <3
  Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
 8. Najbardziej zaciekawił mnie "Czerwień obłędu", muszę koniecznie przeczytać! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę obserwować bloga, ponieważ niedługo wystartuje konkurs z tą pozycją :)

   Usuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia