Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 2 listopada 2015

„TopTen”, czyli 10 najciekawszych zapowiedzi listopada.
Przedstawiam Wam Top 10 najciekawszych (moim zdaniem) zapowiedzi książkowych, które swoją premierę będą miały w listopadzie:#1

Tytuł:Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań”
Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2 listopada 2015
Ilość stron: 432
Gatunek: literatura młodzieżowa

W te święta 12 autorów powieści dla młodzieży, m.in. Rainbow Rowell, Gayle Forman i David Levithan, przyniesie Ci najpiękniejszy prezent.
Znana piosenkarka udaje kogoś innego, by uciec przed sławą.
Skazany na prace społeczne młodociany przestępca musi wziąć udział w przygotowaniach do jasełek i zakochuje się w najbardziej nieodpowiedniej dla niego osobie.
Dziewczyna adoptowana przez Świętego Mikołaja zastanawia się, czy dla miłości jest gotowa opuścić krainę elfów…
Nieważne, skąd pochodzisz, czy jesteś elfem czy zagubionym w świecie dorosłych nastolatkiem – uwierz w magię świąt! A jeśli nie uwierzysz – czy to oznacza, że ona nie istnieje?
Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość.

#2

Tytuł: Garść pierników, szczypta miłości”
Autor: Natalia Sońska
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 4 listopada 2015
Ilość stron: -
Gatunek: literatura współczesna

Rozgrzej się herbatą z miodem… czujesz, jak pachną pomarańcze i goździki?
Hanna to nowoczesna kobieta, która poświęca wszystko budowaniu kariery. Zraniona przed laty, postanawia, że już nigdy więcej się nie zakocha. Miłość to dla niej staromodny przeżytek, a relacje z mężczyznami opiera na przelotnych romansach. Do czasu.
Wiktor to człowiek sukcesu, który szturmem wdziera się w życie Hanki. Kobieta wkrótce przekonuje się, że jest nie tylko przystojny i czarujący, ale także troskliwy i opiekuńczy. Kiedy Hanka ulega rodzinnej atmosferze przy wspólnym wypiekaniu pierników, coraz trudniej jej poprzestać na niezobowiązującej relacji.
Jakby tego było mało, popada w konflikt ze swoją przełożoną, której mąż jest jej dawnym ukochanym. Czy przeszłość stanie na drodze do szczęścia?
„Garść pierników, szczypta miłości” to doskonały przepis na zimową opowieść o poszukiwaniu szczęścia. Spróbujesz?

#3

Tytuł:Dziewczyny, które zabiły Chloe”
Autor: Alex Marwood
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 4 listopada 2015
Ilość stron: -
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał

Letni poranek 1986 roku. Dwie jedenastolatki spotykają się tego dnia po raz pierwszy w życiu. Wieczorem obie zostają oskarżone o morderstwo. Ponad dwadzieścia lat później, dziennikarka Kirsty Lindsay, pracuje nad reportażem na temat seryjnego mordercy, grasującego w nadmorskim kurorcie. W trakcie zbierania materiałów spotyka przypadkiem sprzątaczkę Amber Gordon.

Kirsty i Amber spotykają się po raz pierwszy od tego strasznego dnia, który odmienił na zawsze ich losy. Są gotowe zrobić wszystko, by nie odkryto ich dawnej tożsamości, nie zrujnowano im życia, by chronić swoje rodziny. Jednak przeszłość postanawia się o nie upomnieć... Kobiety będą musiały zmierzyć się z dawnym koszmarem i dokonać trudnych wyborów.

#4

Tytuł:Siedem życzeń
Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 4 listopada 2015
Ilość stron: -
Gatunek: literatura współczesna

Babcia Agnieszka wraz z wnukiem przygotowują mazurski Pensjonat do świąt Bożego Narodzenia. Chociaż tego roku żaden z gość nie zapowiedział swojej wizyty, oni chcą stworzyć idealne święta.

Śnieg ciągle pada, zaspy uniemożliwiają jazdę samochodom, a prąd w całej okolicy zostaje odcięty. W małym pensjonacie koło Pięknej Góry, tej Wigilii, wbrew swojej woli, spotka się kilka rodzin. Okna Pensjonatu rozświetlą się, a jego pokoje wypełni gwar rozmów. Niespiesznych, i chociaż przypadkowych, pełnych nadziei na lepsze jutro.

Tego roku kilku bohaterów Cichej 5 powróci. W zupełnie innych okolicznościach będą musieli stawić czoło kolejnym świętom Bożego Narodzenia. Bo czasem los musi nieustannie przypominać o tym, co ważne. Rozświetla niebo i wskazuje nam drogę. Wystarczy nią pójść.

Jeden Pensjonat, jeden wieczór, kilka opowieści.

#5

Tytuł:Zagadka Sary Tell” (tom 1)
Autor: Martin Benner
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 5 listopada2015
Ilość stron: -
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał

Pierwsza część nowego dwutomowego cyklu znanej autorki.

Tamtego dnia, gdy wszystko się zawaliło, padał deszcz. W kancelarii adwokata Martina Bennera zjawia się zdesperowany mężczyzna, który prosi o pomoc dla swojej siostry, Sary. Problem polega na tym, że kobieta nie żyje. Zanim odebrała sobie życie, przyznała się do popełnienia pięciu zabójstw. Gazety rozpisywały się o seryjnej zabójczyni i nazywały ją Sarą Texas. Kilka miesięcy po śmierci Sary jej brat postanawia przywrócić siostrze dobre imię i oczyścić ją z winy. Chce też odnaleźć jej zaginionego syna, Mio. Martin Benner osiągnął w życiu wszystko. Zrobił karierę, miał wiele kobiet, od niedawna opiekuje się swoją czteroletnią siostrzenicą, której rodzice zginęli w wypadku. Benner kocha wyzwania. W poszukiwaniu prawdy popełnia jednak poważny błąd. Dość szybko z szanowanego adwokata staje się pionkiem w grze o tak wysoką stawkę – i w końcu sam musi walczyć o własną przyszłość.

Kristina Ohlsson jest autorką powieści kryminalnych, których bohaterami byli Alex Recht i Fredrika Bergman. „Zagadka Sary Tell” to bardzo realistyczny, a miejscami brutalny thriller, druga część ukaże się w 2016 roku.

#6

Tytuł:Jeździec miedziany”
Autor: Paullina Simons
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 10 listopada 2015
Ilość stron: 720
Gatunek: romans

Wybucha II wojna. Siedemnastoletnia Tatiana błyskawicznie staje się dorosła. Podczas blokady Leningradu jest podporą dla całej rodziny. Wielką miłością do Aleksandra, młodego oficera, nie ma kiedy się nacieszyć. Gdy chłopak, skrywający politycznie niebezpieczną tajemnicę, nagle znika, Tatiana jest w ciąży i udaje się w głąb Rosji, by odnaleźć ukochanego. Wspaniała historia uczucia, które pozwoliło przetrwać wojenny koszmar.

#7

Tytuł:Tatiana i Aleksander”
Autor: Paullina Simons
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 10 listopada 2015
Ilość stron: 544
Gatunek: romans

Kiedy Tatiana ucieka z wyniszczonego wojną Leningradu, by zacząć nowe życie w Ameryce, ma osiemnaście lat i jest oczekującą dziecka wdową. Jednak duchy przeszłości nie dają jej spokoju. Obsesyjnie dręczy ją przeczucie, że mąż, major Armii Czerwonej Aleksander Biełow, żyje i potrzebuje pomocy…

Tymczasem w oddalonym o tysiące mil Związku Radzieckim Aleksander cudem unika egzekucji i zostaje mianowany dowódcą batalionu karnego. Chociaż rekruci mają nikłe szanse na przeżycie, Aleksander postanawia przeprowadzić swoich ludzi przez zrujnowaną wojną Europę. Przedziera się na Zachód w rozpaczliwej próbie ucieczki przed bezwzględną stalinowską machiną śmierci...

#8

Tytuł:Ogród letni”
Autor: Paullina Simons
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 10 listopada 2015
Ilość stron: 816
Gatunek: romans

Tatiana i Aleksander przeszli przez największe piekło, jakie rozpętało się w XX wieku. Po latach separacji zrządzeniem losu znaleźli się razem w Ameryce, krainie swoich marzeń. Mają wspaniałego syna Anthony’ego. Udowodnili sobie nawzajem, że ich miłość jest silniejsza od zła, które zapanowało nad światem. Czy w nowym kraju uda im się zbudować nowe życie i nowe szczęście?

#9

Tytuł:Rozważna czy romantyczna”
Autor: Anna Karpińska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 12 listopada 2015
Ilość stron: 480
Gatunek: literatura współczesna

Poruszająca opowieść o determinacji w dążeniu do szczęścia, które nie zawsze zależy od naszej woli.

Po wielu latach Natalia, redaktorka jednego z gdańskich wydawnictw, mama małego Krzysia zaczyna wreszcie układać sobie życie. Wszystko wskazuje na to, że u boku ukochanego Bruna.
Kiedy przygotowuje się na ważne spotkanie z Brunem dzwoni Andrzej, mężczyzna również ważny w jej życiu. W czasie gdy mówieni mężczyźni wyraźnie się spóźniają, niedaleko domu Natalii dochodzi do groźnego wypadku, w którym ginie kierowca sportowego auta. Wszystko wskazuje na to, że to może być Bruno albo Andrzej…
Czy los ponownie odwróci się od Natalii, czy też uchroni ją od kolejnych nieszczęść?

#10

Tytuł:Czy mnie pokochasz?”
Autor: Cathy Glass
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 18 listopada 2015
Ilość stron: 320
Gatunek: literatura współczesna

Lucy urodziła samotna matka, która przez większą część swojego dzieciństwa była ofiarą przemocy. Od samego początku nie radziła sobie macierzyństwem, a jej córeczka w pierwszych latach życia była stale pozbawiona należytej opieki. Sąsiedzi i nauczyciele wielokrotnie zwracali na to uwagę, a mimo to Lucy trafiła pod stałą opiekę rodziny zastępczej dopiero jako ośmiolatka. Była zamknięta w sobie, stale odmawiała jedzenia, a jej zaległości w nauce sięgały trzech lat.

Gdy w wieku lat jedenastu zamieszkała ze mną, sądzono, że urazy psychiczne, których doznała, są nieodwracalne. Jednak w głębi serca była po prostu dzieckiem, które rozpaczliwie poszukiwało kogoś, kto je pokocha.

#BONUS 1

Tytuł: "Czas pokaże”
Autor: Anna Ficner-Ogonowska
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 18 listopada 2015
Ilość stron: 752
Gatunek: literatura współczesna

Wzruszająca i mądra powieść o tym, że wszystko w życiu ma swój sens i zawsze jest czas na miłość.

Wydawać by się mogło, że życie Julki jest poukładane i nie ma w nim miejsca na niespodzianki. W trudnych chwilach zawsze może liczyć na wierną przyjaciółkę Nelę i bliskich, choć jej rodzinie nie brak wad.

Jednak wystarczy jedno uderzenie serca i chwila namiętności, by wszystko się zmieniło. W tej historii nic nie jest takie, jakim wydaje się na pierwszy rzut oka.

Życie pokazuje, że prawdziwe uczucia wymagają wielkich poświęceń. Czy Julka znajdzie w sobie dosyć siły i odwagi by podążyć za głosem serca? Jakich wyborów dokona? Czy znajdzie szczęście i spełnienie u boku ukochanego? Czas pokaże

#BONUS 2

Tytuł: "Uwikłani. Pokusa”
Autor: Laurelin Paige
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 19 listopada 2015
Ilość stron: 280
Gatunek: literatura współczesna

Alayna Wither postanawia zostawić przeszłość za sobą. Nie wie jednak, że niebawem pozna niezwykłego mężczyznę, Hudsona Pierce'a, który złoży jej propozycję nie do odrzucenia. Wybuch namiętności, który między obojgiem nastąpi, sprawi, że kobieta ulegnie pożądaniu, budząc głęboko skrywane grzechy przeszłości. Nie tylko swoje...

#BONUS 3

Tytuł: "Iluzja skorpiona”
Autor: Robert Ludlum
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 20 listopada 2015
Ilość stron: 720
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał

Amaya Bajaratt to piękna, młoda… i śmiertelnie niebezpieczna kobieta. Jako mała dziewczynka była światkiem masakry buntowników w której zginęli jej rodzice. Już wtedy poprzysięgła sobie, że pomści ich śmierć. Zemsta i opór władzy stały się celem jej życia.

Z biegiem czasu Amaya stała się groźną terrorystką, mistrzynią planowania i strategii oraz absolutnie wyborowym strzelcem. Pojawia się wszędzie tam, gdzie wybuchają niepokoje społeczne, rozruchy, rebelie oraz lokalne konflikty i oferuje swoje usługi tym, którzy są w stanie za nie najwięcej zapłacić.

Tym razem gra toczy się o naprawdę wysoką stawkę. Jej celem jest prezydent Stanów Zjednoczonych. Udany zamach i śmierć prezydenta USA ma być sygnałem dla zakonspirowanej organizacji terrorystycznej, zwanej „Skorpionami” do zamachów na innych przywódców krajów sprzymierzonych ze Stanami zjednoczonymi, prezydentów Anglii, Francji i Izraela.

Zadanie powstrzymania terrorystki otrzymuje emerytowany oficer wywiadu marynarki wojennej Tyrell Hawthorne.

Ciekawa jestem czy zaciekawiła Was któraś z wyżej wymienionych pozycji? :)

6 komentarzy:

 1. Kolejne nowości i wszystkie praktycznie mnie kuszą. Kiedy tylko znaleźć tyle czasu na czytanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. kilka mnie zaciekawiło :) najbardziej chyba "Garść pierników.." i "Siedem życzeń" :) w tamtym roku kupiła sobie na prezent świąteczny "Cichą 5" od Filii teraz pewnie wybiorę jedną z tych pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym sięgnąć po "Podaruj mi miłość" - liczę, że pomoże mi nastroić się na tegoroczne święta i oderwać od codzienności ^^

  LimoBooks :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejne zestawienie a ja muszę to napisać: z miesiącem listopadem ogłaszam chyba wieczne bankructwo: tyle ciekawych premier się szykuje! :D Ciężko będzie wybrać cokolwiek :c

  Pozdrawiam serdecznie,
  Mona Te [Blog]

  OdpowiedzUsuń
 5. Garść pierników, szczypta miłości oraz Siedem życzeń serdecznie ci polecam. Czytałam i rekomenduję :) Sama mam ochotę na Rozważna czy romantyczna? Wierzę w tę książkę.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia