Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 14 grudnia 2015

Zapowiedzi i nowości Wydawnictwa Psychoskok (świąteczno-noworoczne)Kolejna dawka ciekawych nowinek dla Czytelników, tym razem witamy Was świątecznie i przedstawiamy nasze kolejne tym razem już ostatnie w tym roku nowości i zapowiedzi. Nie będzie brakowało sensacji, komedii, ale także i czegoś dla tych którzy wolą książki oparte na faktach. Także dla najmłodszych Czytelników mamy niespodziankę – kolejna książeczka pełna kolorowych ilustracji (tak jak lubicie).
Zanim jednak przejrzycie naszą ofertę świąteczno-noworoczną w oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok chcielibyśmy życzyć Państwu zdrowia, szczęścia, pomyślności, spełnienia marzeń, by przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność. Do siego roku!!!


Janek herbu pół krowy – Michał Krupa (nowość)

Janek herbu pół krowy” przeniesie was w czasy Władysława Łokietka, smoków, rycerzy, księżniczek i leśnych babek. Dziwny zbieg okoliczności połączył trzech dzielnych mężczyzn – Janka – fałszywego rycerza, Lucka – giermka księcia Bolesława Zawistnego oraz Huby – czarodzieja z pewnym defektem i sprawił, że niczym trzej muszkieterowie wyruszyli na niebezpieczną wyprawę, składając sobie przysięgę „za wszystkich, wszyscy za jednego”. W drodze po tajemnicze jajo czeka ich oczywiście szereg przezabawnych przygód, a wszystko to okraszone jest dość soczystym i pełnym humoru językiem autora. „Janek herbu pół krowy” to przepełniona czarnym humorem groteskowa powieść, przedstawiająca w krzywym zwierciadle morale i ambicje bohaterów, których nie sposób nie polubić od pierwszej chwili.
Premiera: 10.12.2015
ISBN: 978-83-7900-461-4
Gatunek: literatura polska
Liczba stron: 178


Zatarty ślad. O 10 kwietnia 2010 r. – Roman Misiewicz

Książka Romana Misiewicza “Zatarty ślad. 10 kwietnia 2010” to analityczne studium lotu i przebiegu katastrofy smoleńskiej, największej, w czasach pokoju, naszej polskiej tragedii narodowej, ze śmiercią prezydenckiego małżeństwa i ponad setki innych osób z oficjalnej delegacji. Jako że oficjalna wersja wyjaśnień nieodmiennie budzi wątpliwości i rozbudza niespokojne emocje wśród znacznej części społeczeństwa, to nadal znajdują się ludzie, którzy podchodzą do tematu pod propagandowy prąd. Do nich należy autor, który głośno krzyczy do nas wszystkich - patrzcie na fakty, bądźcie obiektywni, a wątpliwości same się pojawią, bo ich przestrzeń jest rozległa. Autor nie mówi wprost kto zawinił i w jaki sposób przyczynił się do tragedii, jednak rzetelna i wiarygodna informacja jest wystarczająco wymowna. Nie są to własne domatorskie badania czy reporterskie spekulacje, ani próba populistycznego zwrócenia na siebie uwagi. Wprost przeciwnie, ta książka to kompendium tego wydarzenia, o czym świadczy obszerna i merytoryczna baza bibliograficzna. Jest to zdecydowanie literatura faktu.
Premiera: 25.12.2015
ISBN: 978-83-7900-480-5
Gatunek: dokument, literatura faktu
Liczba stron: 140


Robaczki z naszej paczki – Adam Cichy

Robaczki z naszej paczki” to zbiór historyjek, które w humorystyczny sposób przybliżą dzieciom tajemniczy świat owadów i zwierząt, które można spotkać na łące, w ogrodzie czy w lesie. Opisują one codzienne życie zwierząt i ich nietypowe problemy – a są one niemałe! „Robaczki z naszej paczki” pomogą również w znalezieniu odpowiedzi na pytania, skąd się biorą piękne motyle, które zwierzęta są pracowite, a które powolne i uważane za leniwe, które plotkują, które są uciążliwe dla człowieka, a które pożyteczne dla natury. Lekka, rymowana forma wierszyków sprawia, że są one przystępne nawet dla najmłodszych milusińskich. „Robaczki z naszej paczki” rozwieją wszelkie wątpliwości i wprowadzą malucha w zagadkowy świat zwierząt, dzięki którym jest on tak piękny i różnorodny!
Premiera: 25.12.2015
ISBN: 978-83-7900-456-0
Gatunek: literatura dla dzieci
Liczba stron: 42


Reportaż z życia” cz. 2 – Aleksander Janowski

Książka jest kontynuacją autobiograficznych wspomnień tłumacza rządowego, który relacjonuje swoje najbardziej interesujące doświadczenia zawodowe i prywatne, ale szczególnie te związane z wyjazdami służbowymi. Ze stronic książki poznajemy profesjonalistę, któremu znajomości języka rosyjskiego, mimo że jest Polakiem, mogą zazdrościć sami Rosjanie. Autor może poszczycić się spotkaniami (jako tłumacz rządowy) z takimi osobistościami polityki jak Breżniew, Szewardnadze, Kania, Jaroszewski, Jaruzelski, Gierek, Tito i wielu innych. Pan Janowski służbowo wyjeżdżał na Kubę, do Jugosławii, Rumunii, Czechosłowacji, Chin, ZSRR oczywiście, Mongolii i szeregu innych państw. Doświadczenia translatorskie przedstawione w książce ozdobione zostały częstym poczuciem humoru.
Premiera: 30.12.2015
ISBN: 978-83-7900-458-4
Gatunek: biografia, autobiografia
Liczba stron: 235


Holy Island. Szlaki Przełajowe - Adam Kadmon

To drugi tomik wierszy Adama Kadmona, publicysty, felietonisty i blogera. Książkę można podzielić na dwie części. Pierwsza zawiera poprzedzony prologiem poemat inspirowany życiem fińskiego bohatera narodowego, nazywanego Piłsudskim Finlandii – marszałka Carla Gustafa Mannerheima. Natomiast na drugą część składa się różnorodna pod względem treści zawartość poetycka. Są w niej osobiste wiersze, publicystyka polityczna oraz tematy obyczajowe i filozoficzne. „Holy Island. Szlaki Przełajowe” swoją treścią dotyka wielu spraw, wielu tematów. Czytelnik znajdzie tu tęsknotę za prawdziwymi bohaterami narodowymi oraz refleksję na temat współczesnego świata, życia osobistego, politycznego czy obyczajowego.
Premiera: 05.02.2016
ISBN: 978-83-7900-466-9
Gatunek: poezja
Liczba stron: 93


Kleszcz - Krzysztof Piotr Łabenda

Tytułowy Kleszcz to Józef Zybertowicz, Inkwizytor Sądu Białej Róży, w którym będzie orzekał w sprawie Bonarskiego. Kleszcz, z powodu swojej wady anatomicznej i nieszczególnej aparycji, miał trudne dzieciństwo. Często był izolowany przez rówieśników, a czarę goryczy przechyliła nieszczęśliwa miłość do córki ubeckiego dygnitarza. W socjalistycznej rzeczywistości opowiedział się po stronie dysydentów, co sprawiło, że wiele lat później stał się ważną personą w strukturach partii Pobożni i Sprawiedliwi. Będąc Inkwizytorem Sądu Białej Róży może decydować o losach innych ludzi. Kleszcz żywi się psychicznie poniżaniem i słabością tych, którzy z lękiem przychodzą błagać go o litość dla siebie lub swoich bliskich. Kleszcz wreszcie będzie mógł się zemścić na Bonarskim i swojej dawnej, nieszczęśliwej miłości.
Najnowsza książka Krzysztofa Piotra Łabendy mieści się w kategorii political fiction, ale równocześnie nacechowana jest wątkami filozoficznymi (rozważanie o życiu i śmierci) i psychologicznymi.
Premiera: 30.01.2016
ISBN: 978-83-7900-483-6
Gatunek: political fiction
Liczba stron: 207

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia