Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

sobota, 2 stycznia 2016

„TopTen”, czyli 10 najciekawszych zapowiedzi stycznia.
TopTen”, czyli 10 najciekawszych zapowiedzi stycznia.

Przedstawiam Wam Top 10 najciekawszych (moim zdaniem) zapowiedzi książkowych, które swoją premierę będą miały w styczniu:


#1

Tytuł: Pozytywka
Autor: Agnieszka Lis
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 13 stycznia 2016
Ilość stron: -
Gatunek: literatura współczesna

Gdy cichną weselne dzwony, nadchodzi proza życia.

Monika nie wierzy własnemu szczęściu. Wystawny ślub, którego zazdrości jej cała wieś, bogaty i przystojny mąż oraz wspaniałe życie w okazałej willi teściów na warszawskim Żoliborzu. Wielkie miasto otwiera przed dziewczyną nowe możliwości, ale kryje też wiele pokus. Coraz częściej ulega im Robert, który nawet w oczach żony przestaje być księciem z bajki. Młodych łączy jednak marzenie o dziecku. Gdy więc w wigilijny wieczór Monika ujawnia rodzinie wynik testu ciążowego, nic jeszcze nie zapowiada tragedii…

Pozytywka” to słodko-gorzka opowieść o marzeniach, które potrafią się spełniać w zaskakujący sposób. O samotności pośród ludzi, którzy nie potrafią ze sobą rozmawiać. Wreszcie o stracie, która wyzwala najgorsze instynkty, ale też wielką siłę. 

#2

Tytuł: Ocalić Daringham Hall
Autor: Kathryn Taylor
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 13 stycznia 2016
Ilość stron: 288
Gatunek: romans

Ben Sterling po konfrontacji z rodziną Camdenów niechętnie zgadza się pozostać w rezydencji Daringham Hall. Za wszelką cenę chce poznać prawdę o związku swojej matki z Ralphem Camdenem. Nie jest to dla niego łatwe, ponieważ skutecznie rozprasza go obecność Kate i pożądanie, jakie dziewczyna w nim budzi. Mury angielskiej rezydencji będą świadkami burzliwych emocji, a przed Benem pojawi się pytanie: czy to on ma ocalić Daringham Hall?
Poznaj dalsze losy Bena i Kate oraz rodu Camdenów w intrygującej powieści o namiętności, zemście i tajemnicach.

#3

Tytuł: Złe dziewczyny nie umierają
Autor: Katie Alender
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 13 stycznia 2016
Ilość stron: 360
Gatunek: horror

Alexis ucieka w fotografowanie i trzyma się na uboczu, jak niejedna nastolatka. Nie każdy jest urodzoną cheerleaderką. Zresztą jak się żyje z takimi rodzicami, nie ma w tym nic dziwnego. Młodsza siostra Alexis, trzynastoletnia Kasey, też jest specyficzna, z tym swoim zbzikowaniem na punkcie starych lalek. W sumie życie Alexis, choć trochę wyobcowane, nie odbiega od normy. Tak się przynajmniej wydaje…
Nagle sprawy wymykają się spod kontroli. Staje się jasne, że złowróżbne sygnały to był dopiero przedsmak prawdziwej grozy. Kasey zaczyna się zachowywać jeszcze bardziej niepokojąco niż wcześniej: jej błękitne oczy skrzą czasem zielonym blaskiem, pamięć odmawia jej posłuszeństwa, a słowa… słowa, które wypowiada, są żywcem wyjęte z dawnych epok. Kasey z radosnej kolekcjonerki lalek zmienia się uosobienie zła. Dziwne rzeczy dzieją się też w domu. Drzwi otwierają się i zamykają pchane niewidzialną ręką, woda sama się gotuje, klimatyzacja, choć wyłączona, przepełnia całe wnętrze chłodem.

Początkowo Alexis bierze te sytuacje za urojenia, ale wkrótce zdaje sobie sprawę, że wszystko dzieje się naprawdę i tylko ona może podjąć walkę z czającym się zagrożeniem i ratować siostrę. Tylko czy zielonooka potworna dziewczynka to wciąż ta sama osoba co wcześniej?

#4

Tytuł: Trawa bardziej zielona
Autor: Magdalena Kołosowska
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 14 stycznia 2016
Ilość stron: 312
Gatunek: powieść kobieca

Znaleźć miłość w najmniej spodziewanym momencie. Odkryć w sobie pasję i pozwolić, by marzenia stały się rzeczywistością. Odrzucić schematy, w które wtłoczyło nas życie, i wreszcie nabrać wiatru w żagle. Otworzyć się na pojawiające się na naszej drodze możliwości i odnaleźć siebie…
Nic nie zapowiadało takiego rozwoju wypadków. Pochopnie podjęta decyzja o małżeństwie postawiła 30-letnią Maję na życiowym rozdrożu. Papierowe małżeństwo, praca nie dająca prawdziwej satysfakcji, samotność, poczucie wypalenia. Wszystko zmieniło się jednak podczas krótkiego wypadu z przyjaciółką na Mazury. To tamtejsze spotkanie dało Mai i Moni impuls do życiowych zmian. Życie nie zawsze toczy się jednak liniowo, a konsekwencje pewnych decyzji ujawniają się w najmniej spodziewanym momencie, ku zaskoczeniu otoczenia, a nawet samych zainteresowanych.
Trawa bardziej zielona to pogodna i ciepła książka o odnajdywaniu zagubionej pasji życia, o potrzebie bliskości, którą odczuwa każdy z nas.

#5

Tytuł: Cała prawda o Francuzkach
Autor: Marie-Morgane LeMoel
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 20 stycznia 2016
Ilość stron: 272
Gatunek: literatura współczesna

Wydaje ci się, że znasz prawdę o Francuzkach? My pokażemy, że jest zupełnie inaczej…
Oto lektura obowiązkowa dla wszystkich kobiet zafascynowanych Francją i tak zwanym paryskim szykiem.

Francuzki otacza swoisty nimb tajemniczości. Od wieków uważa się, że kluczowymi pojęciami tworzącymi ich tożsamość są seksualność i zmysłowość. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Czy powinnyśmy wierzyć stereotypom, zgodnie z którymi francuskie kobiety stanowią ucieleśnienie modelu elegancji? Czy faktycznie są one szykownymi, smukłymi intelektualistkami, nawet jeśli przez cały dzień jedzą croissanty au beurre? Czy wszystkie są seksualnie wyzwolone, noszą erotyczną bieliznę i bez najmniejszych skrupułów wchodzą żonatym mężczyznom do łóżek?

Jak pokazuje autorka książki, Marie-Morgane Le Moël, sprowadzenie Francuzek do kobiet ucieleśniających jedynie elegancję, erotykę oraz modę to głęboko krzywdzący stereotyp i ogromne nieporozumienie. Historii Francji nie stworzyli przecież tylko Ludwik XIV, Napoleon Bonaparte czy ci wszyscy grand hommes pochowani na paryskim Panteonie. Na jej kartach odbiły się także znane kobiece postaci, które z niezłomną odwagą walczyły o swoją wolność i prawo do równości. 

#6

Tytuł: Nad rzeką marzeń
Autor: Lin Stepp
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: styczeń 2016
Ilość stron: -
Gatunek: literatura obyczajowa

Nigdy nie jest za późno, by zacząć od nowa… Przez całe życie Grace Conley swój czas poświęca przede wszystkim rodzinie – jest szoferem, opiekunką i rozjemcą w niekończących się sporach. Jej dorosłe już dzieci przyzwyczaiły się, że mają ją zawsze pod ręką, gotową, by pomóc w każdej kryzysowej sytuacji. Gdy Grace oznajmia, że zamierza kupić dom w Smoky Mountains i założyć w nim pensjonat, cała rodzina jest oburzona. Mimo braku wsparcia ze strony najbliższych, kobieta stawia na swoim i opuszcza gwarne Nashville, by przeprowadzić się do malowniczego Townsend. Początki nie są łatwe. Sytuację komplikuje to, że do Grace dołącza jej najmłodsza córka Margaret, która dopiero co skończyła college i nie jest zachwycona perspektywą życia w sennej mieścinie… Na horyzoncie pojawia się jednak przystojny sąsiad, który uważa, że on i Margaret są dla siebie stworzeni.

Przed obydwiema kobietami wiele trudnych decyzji. Decyzji, przy podejmowaniu których przydadzą się pewność siebie, poczucie humoru i niezachwiana wiara w drugiego człowieka.
Czarująca, podnosząca na duchu i inspirująca książka… – Judith D. Collins, amazon.com

#7

Tytuł: Odkąd cię nie ma
Autor: Morgan Matson
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: styczeń 2016
Ilość stron: -
Gatunek: młodzieżowa

Zanim Emily poznała Sloane nie chodziła na imprezy, nie rozmawiała z chłopakami, nie robiła niczego szalonego. Sloane wtargnęła niczym tornado do jej życia i przewróciła je do góry nogami. Tuż przed rozpoczęciem szalonego lata Sloane nagle zniknęła. Żadnych telefonów, wiadomości. Ani śladu po przyjaciółce. Znaleziono jedynie przypadkową listę rzeczy do zrobienia. A na niej 13 wybranych przez Sloane dziwacznych zadań, których Emily na pewno sama z siebie by nigdy nie zrobiła. Okazuje się jednak, że wykonanie ich naprowadzi na ślad zaginionej przyjaciółki. Dla Emily wyzwanie dopiero się zaczyna! 

#8

Tytuł: Wszystkie kształty uczuć
Autor: Edyta Świętek
Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 30 stycznia 2016
Ilość stron: -
Gatunek: literatura współczesna

Klaudia, młoda nauczycielka, rozpoczyna pracę w szkole w podkrakowskiej wsi. Kobieta skrywa wiele bolesnych tajemnic z dzieciństwa. Już pierwszego dnia wzbudza zainteresowanie w nieśmiałym Dawidzie. Pomiędzy młodymi zaczyna kiełkować serdeczna przyjaźń. Czy ma ona szansę, by przerodzić się w coś głębszego? 

#9

Tytuł: Małe wojny
Autor: Joanna Kruszewska
Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 30 stycznia 2016
Ilość stron: -
Gatunek: literatura współczesna

Małe wojny i większe, gwałtowne wybuchy i fajerwerki – tak oto w skrócie wartkim tokiem akcji prowadzi Czytelnika autorka opowieści. Codzienność wcale nie jest tu oczywista, małe nieprawdy się nawarstwiają, a ułudy gromadzą i przesłaniają to, co najważniejsze. Granica między rodzinną sielanką a koszmarem jest wyjątkowo płynna, niedojrzałość i dorosłość okazują się zaskakująco względne. Ale do głosu dochodzi również niezwykła wartość kobiecości - jej słabości i siły, a przede wszystkim przeróżne odcienie matczynej miłości.
Nic nie jest przesądzone, ale czy prawda faktycznie ma niezaprzeczalną wartość i musi zostać ogłoszona? Wszak „to, co przemilczane, nie znika, to musi gdzieś i kiedyś znaleźć ujście”... 

#10

Tytuł: Związani
Autor: Emma Chase
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 13 stycznia 2016
Ilość stron: -
Gatunek: romans

Drew i Kate nie mogą się doczekać, by oficjalnie przypieczętować swój związek, muszą tylko… przetrwać przygotowania weselne.
Przez większość życia myślałem, że nigdy się nie ożenię. Jednak Kate dokonała niemożliwego: zmieniła mnie. Myślę, że wszystkie zgodzicie się, iż wcześniej byłem cholernie niesamowity, teraz jednak jestem jeszcze lepszy. Droga wiodąca do tego dnia nie była usłana różami. Po drodze zdarzały się błędy i nieporozumienia godne greckiej tragedii. Jednak przy udziale niewyczerpanego pożądania, bezgranicznego uwielbienia oraz wiecznej miłości nasz związek przetrwał. Powiem tylko tyle, że w ostatni weekend zdarzył się w Vegas pewien incydent, który może być problemem. To tak jakby… mój ostateczny test. Wiem, co sobie myślicie – zastanawiacie się, co u licha nawywijałem tym razem. Spokojnie. Nie osądzajcie i nie krzyczcie, by mnie wykastrowano, póki nie poznacie całej historii. I trzymajcie się mocno, bo zapowiada się ostra jazda. Spodziewałyście się czegoś innego? 

#BONUS 1

Tytuł: Pięć sposobów na upadek
Autor: K.A. Tucker
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 20 stycznia 2016
Ilość stron: -
Gatunek: literatura współczesna

Pyskata, z wiśniowymi końcówkami blond włosów, Reese Mackay popełniła tak wiele błędów w swoim dwudziestokilkuletnim życiu, że wie już o nich chyba wszystko. Gdy jej krótkotrwałe, gwałtowne małżeństwo kończy się złamanym sercem, decyduje, że nadszedł czas na zmiany. Przeprowadza się do Miami z zamiarem ponownego startu i nawet całkiem dobrze by jej szło, gdyby nie mega upokarzająca jednonocna przygoda w Cancún z blond ochroniarzem imieniem Ben. Dzięki Bogu, że udaje jej się wsiąść do samolotu i zostawić za sobą tę katastrofę.

Futbolowe stypendium i imprezy w bractwie z seksownymi laseczkami? To część planu czarusia Bena Morrisa. Rozwalone kolano, które przekreśla karierę profesjonalnego futbolisty? Zdecydowanie nieplanowane. Na szczęście w parze z jego świetnym wyglądem oraz magnetyzmem idzie jego umysł. Po trzech długich latach studiowania prawa i pracy jako ochroniarz w Pałacu Penny, jest gotów zacząć dorosłe życie – aż w pierwszy dzień swojej nowej pracy trafia do biura tej zwariowanej, seksownej dziewczyny, którą poznał w Cancún. Tej, o której nie potrafi zapomnieć.

Gdyby Ben naprawdę był mądrym facetem, to trzymałby się z dala od Reese. Ona jest pasierbicą szefa, który bardzo wyraźnie zaznaczył, że biurowy romans to podstawa do zwolnienia z pracy. Problem w tym, że Ben uwielbia kłopoty, zwłaszcza gdy są aż tak pociągające. 

#BONUS 2

Tytuł: Awaria małżeńska
Autor: Magdalena Witkiewicz, Natasza Socha
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 20 stycznia 2016
Ilość stron: -
Gatunek: literatura współczesna

Jak wygląda dom bez żon? Pewnego dnia Mateusz i Sebastian, dwaj obcy
sobie faceci, stają się bliźniakami syjamskimi złączonymi wspólnym losem
tymczasowych samotnych ojców.
Tylko czy dadzą radę sprostać wyzwaniom?  


#BONUS 3

Tytuł: Anatomia uległości
Autor: Augusta Docher
Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 31 stycznia 2016
Ilość stron: -
Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Co się zdarzy, gdy na drodze Melanii Duvall, niezależnej i wyzwolonej trzydziestoletniej singielki, stanie Adam Harding?
Co będzie, gdy ten twardo stąpający po ziemi mężczyzna rzuci jej wyzwanie i zaprosi do gry, w której paradoksalnie nie liczy się wygrana, a jedynie walka o nią? Czy Melania pozwoli się ujarzmić i odda w jego ręce całą siebie?

Wiesz, że wszystko w tobie pachnie uległością? Twoje łzy, pot, skóra, oddech… Dopiero dzisiaj to sobie uświadomiłem. Zapach twojej uległości… Wyczułem go, gdy pierwszy raz wziąłem cię w ramiona. Nie wiedziałem wtedy, co tak bardzo mnie oszołomiło”.

Jak potoczy się gra, w której oboje poniosą porażkę i jednocześnie odniosą zwycięstwo? Czy nie zgubią się w trakcie podróży w głąb własnej psychiki, odkrywając świat doznań seksualnych, jakich dotąd nie znali

Zmysłowo i bezpruderyjnie, czasem ostro i brutalnie, by za moment zaskoczyć Cię czułością i romantyzmem.
Oto „Anatomia uległości” – powieść o najskrytszych fantazjach kobiet.
Takich jak Ty… 

13 komentarzy:

 1. Nie wiedziałam, że Feeria wydaje takie dobrze zapowiadające się powieści. Nigdy nie patrzyłam na ich repertuar wydawniczy, a wpisuje się w to co lubię. Czyli powieści pisane emocjami :) Pozytywkę chętnie przeczytam. No i Awarię obowiązkowo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne propozycje, czekam an "Awarię małżeńską" oraz na "Anatomię uległości". Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Styczeń zapowiada się wyjątkowo dobrze pod względem mających się pojawić książek i wyjątkowo źle dla mojego portfela :) Wśród wymienionych przez ciebie powieści znalazłam jedną, która już od jakiegoś czasu mnie prześladuje - "Odkąd cię nie ma" - i kilka, które widzę po raz pierwszy, lecz od razu zwróciły moją uwagę - "Wszystkie kształty uczuć" oraz "Pozytywka"."Anatomię uległości" przeczytam może w przyszłości. Po tym co pisała autorka na swoim profilu, czuję, że to nie jest jeszcze powieść dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Styczeń zapowiada się wyjątkowo dobrze pod względem mających się pojawić książek i wyjątkowo źle dla mojego portfela :) Wśród wymienionych przez ciebie powieści znalazłam jedną, która już od jakiegoś czasu mnie prześladuje - "Odkąd cię nie ma" - i kilka, które widzę po raz pierwszy, lecz od razu zwróciły moją uwagę - "Wszystkie kształty uczuć" oraz "Pozytywka"."Anatomię uległości" przeczytam może w przyszłości. Po tym co pisała autorka na swoim profilu, czuję, że to nie jest jeszcze powieść dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekamy na 1, 3, 4, 7 i bonus 1 :D

  Pozdrawiamy i zapraszamy do nas:
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę u Ciebie dosyć oryginalne zapowiedzi, bo nie widziałam jeszcze tych pozycji u pozostałych blogerów. "Odkąd cię nie ma" to będzie mój must have stycznia :D
  Przepiękne zdjęcie styczniowego "Top Ten" ! <3

  OdpowiedzUsuń
 7. A mnie najbardziej interesuje "Dotrzymana obietnica", której nie uwzględniłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie mogę się doczekać "Awarii małżeńskiej" ;) Ale już niedługo! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba najbardziej zaintrygowały mnie trzy ostatnie książki, które są bonusami. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Koniecznie muszę przeczytać "Związani", bo uwielbiam styl Emmy Chase. Co do "Ocalić Daringham Hall" - czytałam przedpremierowego e-booka i przyznam, że chociaż powieść wyglądała nieco inaczej, aniżeli się spodziewałam - spełniła moje oczekiwania.

  OdpowiedzUsuń
 11. Również czekam na "Anatomię uległości" :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Najbardziej czekam na Złe dziewczyny nie umierają. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia