Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 20 lipca 2016

„TopTen”, czyli 10 najciekawszych zapowiedzi i nowości lipca.
Jak mawiają lepiej późno niż wcale. Ten post z reguły pojawia się na początku miesiąca, jednak tym razem mam „mały” poślizg. Dlatego przedstawiam Wam Top 10 najciekawszych (moim zdaniem) zapowiedzi, a także nowości książkowych, które swoją premierę będą miały (lub miały) w lipcu:


#1

Tytuł: Powietrze, którym oddycha (tom 1)
Autor: Brittainy C. Cherry
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 20 lipca 2016
Ilość stron: 400
Gatunek: literatura współczesna

Ostrzegano mnie przed Tristanem Colem.
„Trzymaj się od niego z daleka”, mówili.
„Jest okrutny”.
„Jest zimny”.
„Życie go nie oszczędzało”.

Łatwo skreślić człowieka na podstawie jego przeszłości. Właśnie dlatego łatwo dostrzec w Tristanie potwora.

Ale ja nie potrafiłam tego zrobić. Zaakceptowałam spustoszenie, które w nim panowało. Sama czułam się bardzo podobnie.

Oboje wypełnieni pustką.
Oboje szukający czegoś innego. Czegoś więcej.
Oboje pragnęliśmy poskładać roztrzaskane fragmenty naszej przeszłości.

Może wtedy moglibyśmy nareszcie przypomnieć sobie, jak się oddycha.

#2

Tytuł: Jak powietrze
Autor: Agata Czykierda – Grabowska
Wydawnictwo: OMGBooks
Data wydania: 20 lipca 2016
Ilość stron: 480
Gatunek: literatura obyczajowa i romans

Zwykła dziewczyna, zwykły chłopak, niezwykła miłość.

Niektórym może się wydawać, że Oliwii niczego nie brakuje – przystojny chłopak, świetne studia, wieczory spędzane w warszawskich klubach. Ale gdy los stawia na jej drodze Dominika, w jego bursztynowych oczach dziewczyna dostrzega coś, czego nie dał jej wcześniej nikt inny.
Dominik mieszka w obskurnej kamienicy na Pradze i musi zajmować się młodszym rodzeństwem. W jego życiu nie ma miejsca na rozrywki ani nawet na marzenia.
Choć pochodzą z dwóch różnych światów, wkrótce okazuje się, że nie mogą bez siebie żyć. On przynosi jej długo oczekiwany spokój, ona jest dla niego jak powietrze.

Ale czy taka miłość ma szanse przetrwać?

Czy Dominik potrafi odciąć się od bolesnej przeszłości?

Czy da się żyć bez powietrza?

#3

Tytuł: Mąż potrzebny na już
Autor: Małgorzata Falkowska
Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 6 lipca 2016
Ilość stron: 416
Gatunek: literatura obyczajowa i romans

Lekka komedia z nutą romantyzmu, opowieść o sześciu przyjaciółkach z dzieciństwa, które mimo różnych zawodów i zainteresowań wspierają się w ważnych momentach życia. 28-letnie singielki, dzielące swoje sekrety od czasów podstawówki, kłócą się o wszystko, ale postanawiają kibicować Bernadecie w realizacji ambitnego planu. Coroczna zabawa w postanowienia noworoczne staje się dla niej początkiem trudnej drogi w poszukiwaniu męża. Jej perypetie ukazują, jak ciężko w XXI wieku znaleźć idealnego kandydata, mimo wielu możliwości, jakie daje nam świat. Bernadeta w każdym napotkanym mężczyźnie widzi przyszłego męża, ale kolejne związki przynoszą rozczarowania.

#4

Tytuł: Jesienne zauroczenie
Autor: Lisa Kleypas
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 21 lipca 2016
Ilość stron: 392
Gatunek: literatura obyczajowa i romans

Piękna i śmiała Lillian Bowman szybko zrozumiała, że swoją niezależną amerykańską naturą nie podbije serc londyńskiego towarzystwa. Największą dezaprobatę okazuje jej nieznośny, snobistyczny i zadufany w sobie lord Marcus Westcliff, najlepsza partia w Anglii.
Ku zdumieniu obojga pewnego dnia Marcus – z narażeniem reputacji – porywa dziewczynę w ramiona. Lillian ogarnia obezwładniająca namiętność do mężczyzny, którego nawet nie darzy sympatią. Czas staje w miejscu… jakby zostali na świecie sami. Na szczęście obywa się bez świadków!
Marcus w pełni panuje nad swoimi emocjami, jest uważany za uosobienie zdrowego rozsądku i stabilności, lecz z Lillian każdy dotyk to wyrafinowana tortura, a każdy gest to pokusa. Czy lord może pojąć za żonę kobietę tak… rażąco nieodpowiednią?

#5

Tytuł: W ogień (tom 1)
Autor: Ewa Seno
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 7 lipca 2016
Ilość stron: 344
Gatunek: fantastyka

Emma i Em są nierozłączne już od przedszkola. Nic nie jest w stanie ich rozdzielić, dopóki jedna z nich po śmierci swojego ojca nie musi wyjechać z matką za ocean. W tym czasie drugą dosięga najmocniejszy cios…
Na co byś się zdecydowała, gdyby ogarnęła cię rozpacz czarniejsza niż piekło? Czy dla pomszczenia śmierci przyjaciółki podjęłabyś współpracę z… diabłem?
Em to zrobiła. A potem… wszystko się zmieniło.

#6

Tytuł: Okrążyć słońce
Autor: Paula McLain
Wydawnictwo: Znak Literanova
Data wydania: 11 lipca 2016
Ilość stron: 432
Gatunek: literatura współczesna

Poruszająca opowieść o bezgranicznej wolności i pasji.

Początek XX wieku. Trzyletnia Beryl Markham przeprowadza się wraz z rodzicami na farmę w Kenii. To miejsce szybko staje się jej domem, a członkowie plemienia Kipsigis przewodnikami po nowej i dzikiej krainie.
Wychowywana samotnie przez ojca Beryl szybko wyrasta na niezależną i silną kobietę. Nie boi się niczego. Z wyjątkiem miłości.
Kiedy poznaje Karen Blixen i jej kochanka, Denysa Fincha Hattona, jej życie zmienia się na zawsze. Uwikłana w miłosny trójkąt, odnajduje w sobie pasję, która wzniesie ją ku słońcu.

Okrążyć słońce to oparta na faktach historia Beryl Markham, kobiety, która daleko wyprzedziła swoje czasy. Pionierki lotnictwa, treserki koni, skandalistki i buntowniczki uwikłanej w miłosną relację tak doskonale upamiętnioną w Pożegnaniu z Afryką. Paula McLain powraca z kolejną znakomitą książką o kobiecie, która zawsze żyła według swoich zasad.

#7

Tytuł: Paryska żona
Autor: Paula McLain
Wydawnictwo: Znak Literanova
Data wydania: 11 lipca 2016
Ilość stron: 412
Gatunek: biografia

Kiedy się spotkali, pachniał burbonem, mydłem, tytoniem i wilgotną bawełną. Ich fascynacja była natychmiastowa i obustronna. Kilka miesięcy później byli już małżeństwem.
Ernest Hemingway i Hadley Richardson.
Los rzucił ich do magicznego Paryża lat dwudziestych: stolicy światowej bohemy, pełnej gwarnych, zadymionych barów, gdzie zabawa trwała do białego rana. To tam, w atmosferze bogactwa i intensywności życia legendarnego „straconego pokolenia”, rozkwitała ich miłość.
Do chwili, gdy pojawiła się druga kobieta.
Ale to właśnie o Richardson pod koniec życia i po kolejnych małżeństwach Hemingway powiedział, że „wolałby umrzeć, niż zakochać się w kimś innym niż Hadley”.
To jest jej historia.
Paryska żona, bestsellerowa powieść znakomitej pisarki Pauli McLain, to literacki hołd złożony Hadley Richardson, kobiecie o wyjątkowej osobowości i niezwykłym charakterze. Jej niezwykły głos prowadzi nas przez kręte uliczki Montparnasse’u i koleje dramatycznego związku z miłością jej życia, Ernestem Hemingwayem.

#8

Tytuł: Mój największy błąd
Autor: Paula Daly
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 7 lipca 2016
Ilość stron: 480
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał

Do czego jest gotowa posunąć się zdesperowana kobieta?

Roz jest samotną matką, fizjoterapeutką, siostrą, przyjaciółką. I właśnie znalazła się w naprawdę rozpaczliwej sytuacji. Jej gabinet splajtował, niespłacone długi wciąż rosną, a teraz jeszcze będzie musiała wytłumaczyć synkowi, dlaczego ktoś zabrał im wszystkie meble. I nagle praktycznie obcy człowiek składa jej pewną propozycję. Za jedną wspólną noc zapłaci jej tyle, by mogła wreszcie wyjść z finansowego dołka. Roz musi podjąć ważną decyzję.

Wciągający thriller pióra jednej z najbardziej poczytnych autorek w Wielkiej Brytanii zabierze Was do fascynującego świata seksu, szantażu i zbrodni, rozgrywających się w niewielkiej społeczności, gdzie samotność jest powszechniejsza niż skandale.

#9

Tytuł: Uwikłani. Na zawsze (tom 3)
Autor: Laura Paige
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 7 lipca 2016
Ilość stron: 464
Gatunek: literatura obyczajowa i romans

DALSZE LOSY OBŁĘDNIE PIĘKNEJ I INTELIGENTNEJ ALAYNY ORAZ NIEZIEMSKO PRZYSTOJNEGO MILIARDERA

Spotkanie pięknej Alayny i seksownego Hudsona dało początek wszechogarniającemu pożądaniu i wielkiej namiętności.

Bycie w związku okazało się jednak dla tych obojga niemałym wyzwaniem. Ostatnie wydarzenia spowodowały, że ich poczucie wzajemnego zaufania zostało poważnie nadszarpnięte. Wspólnie więc postanawiają, że jednym sposobem na to, aby utrzymać ich relację, jest zasada otwartych drzwi, szczerość i uczciwość. To na pewno nie będzie dla nich łatwe, ale zarówno Alayna, jak i Hudson z całych sił pragną być razem. Ich uczucie rozkwita, a oni sami z optymizmem zaczynają patrzeć w przyszłość.

Jednak i tym razem dadzą o sobie znać mroczne sekrety z przeszłości. Złożone obietnice zostaną złamane, Alayna zaś odkryje, że Hudson nadal skrywa przed nią ogromne tajemnice – tajemnice, przez które przyszłość ich związku stanie pod ogromnym znakiem zapytania.

Czy Alayna, pomimo głębokich uczuć żywionych do Hudsona, wybaczy mu i zapomni o wszystkim, co zaszło między nimi?

Czy pomimo ciągłych przeciwności losu uda im się w końcu stworzyć trwały i szczęśliwy związek?

#10

Tytuł: Przekonaj mnie, że to ty
Autor: Anna Karpińska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 19 lipca 2016
Ilość stron: 448
Gatunek: literatura współczesna

Walka o szczęście trwa do końca. Nigdy nie wiesz, jaki będzie jej finał.

Urszula nie potrafi pozbierać się po śmierci męża, więc Edyta, świeżo upieczona maturzystka, postanawia pomóc matce w prowadzeniu pensjonatu nad morzem. A jednocześnie próbuje dać sobie czas na podjęcie decyzji, co zrobić z własnym życiem. Obie muszą stawić czoła niewiadomemu, mimo trudnej przeszłości, niełatwych wzajemnych relacji i skrajnie różnych postaw wobec świata. Czy Urszula zawsze wie, co jest najlepsze dla córki? Ile można zrobić w imię miłości do matki?
Poruszająca opowieść o życiu dwóch najbliższych sobie kobiet, które aby się zrozumieć, muszą pokonać długą drogę.
"Przekonaj mnie, że to ty” to również powieść dla kobiet lubiących nieoczekiwane zwroty akcji i hiszpańskie klimaty. Dla tych marzących o mężczyźnie, który musi postarać się, by skraść kobiece serce i przekonać wybrankę, że jest tym jedynym.
Doskonała książka na lato, znakomita lektura zarówno do domu, jak i na gorącą śródziemnomorską plażę. Być może nawet hiszpańską?

#BONUS 1

Tytuł: Przepis na miłość i zbrodnię
Autor: Sally Andrew
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 20 lipca 2016
Ilość stron: -
Gatunek: literatura współczesna

Przepis na zbrodnię.
Składniki:
 • dość duży mężczyzna, który znęca się nad żoną,
 • mała krucha żona,
 • średniej wielkości żylasta kobieta zakochana w żonie,
 • dubeltówka,
 • południowoafrykańskie miasteczko kiszące się w sekretach,
 • butelka soku z granatów,
 • łagodny ogrodnik,
 • pogrzebacz,
 • pikantna mieszkanka Nowego Jorku,
 • 7 adwentystów dnia siódmego (odpowiednio przygotowanych na koniec świata),
 • ostra dziennikarka śledcza,
 • łagodna detektyw amator,
 • 2 wytrawnych policjantów,
 • jagnię,
 • garść fałszywych tropów,
 • kilku podejrzanych,
 • szczypta chciwości.
Wszystko włożyć do dużego garnka i przez kilka lat dusić na małym ogniu, mieszając co jakiś czas drewnianą łyżką. Pod koniec duszenia dodać:
 • 3 butelki brandy marki Klipdrift,
 • 3 małe kaczki,
 • garść papryczek chili,
 • i zwiększyć płomień.

Tannie Maria kocha gotować, rozkoszować się jedzeniem i obdarowywać nim innych. W kuchni mogłaby spędzić całe życie. Prowadzi nawet rubrykę kulinarną w lokalnej gazecie – do czasu gdy okazuje się, że czytelnicy bardziej spragnieni są porad sercowych niż kulinarnych. Wtedy odkrywa, że potrafi znaleźć lekarstwo na kłopoty miłosne niemal każdego. Nie może jednak zapobiec tragedii, która wstrząsa społecznością Karru Małego. Tannie Maria wplątuje się w krwawą intrygę i sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo. A gdy poznaje komisarza Henka Kannemeyera, wpada jak śliwka w kompot…

Smakowita kompozycja miłosnych i kryminalnych przypadków doprawiona odrobiną egzotyki. Pochłoniesz ją jak ulubione danie i będziesz marzyć o dokładce!

#BONUS 2

Tytuł: Mniej złości, więcej miłości
Autor: Natalia Sońska
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 20 lipca 2016
Ilość stron: -
Gatunek: literatura współczesna

Kinga pracuje w redakcji pisma modowego „Pearl”. Jej życie jest idealnie poukładane i pozbawione problemów. Fajna praca i zakochany w dziewczynie po uszy fotograf Daniel są cudownym uzupełnieniem sielanki. Nic nie zapowiada nagłego załamania…

Życie Kingi zmienia się jednak diametralnie, gdy dziewczyna dowiaduje się, że jej ukochany wyjeżdża na międzynarodowy kontrakt do Afryki i zostawia ją na kilka miesięcy. Ale nie jest to jedyna szokująca wiadomość…

Uczucia Kingi zostaną wystawione na ciężką próbę. Będzie musiała znaleźć w sobie odwagę, by stawić czoła przeciwnościom. Na szczęście może liczyć na wsparcie rodziny i niezawodnej przyjaciółki. Czy z taką pomocą Kinga zdoła odnaleźć utracone szczęście i spełnić swoje marzenia

„Mniej złości, więcej miłości” to historia o przyjaźni, uczuciach, rodzinnych więziach, nierozwikłanych zagadkach, niedopowiedzeniach i ogromnym poświęceniu. Burzliwe emocje biorą tu górę, złość pojawia się niejednokrotnie, a miłość odgrywa jak zwykle bardzo ważną rolę.


#BONUS 3

Tytuł: Takie rzeczy tylko z mężem
Autor: Agata Przybyłek
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 20 lipca 2016
Ilość stron: 380
Gatunek: literatura współczesna

Co powinna zrobić kobieta, której mąż zamiast ciepła domowego ogniska, woli ganiać po lasach w poszukiwaniu skarbów?

Zuzannie wydaje się, że ma wspaniałe życie: stałą pracę, duży dom, synka i męża. No dobrze, tego ostatniego tylko miewa, co boleśnie uświadamia jej psycholożka Matylda Mak. Zainspirowana jej zachętami Zuzanna postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zawalczyć o uwagę Ludwika. To jednak wcale nie będzie takie łatwe…

Do czego posunie się zaniedbana kobieta? I czy wybrane sposoby na odzyskanie męża przyniosą rezultat?

„Takie rzeczy tylko z mężem” to opowieść o miłości, rodzinie i szarej codzienności ukazanej w zabawny sposób.

Porządna dawka uśmiechu gwarantowana! 


#BONUS 4

Tytuł: Chłopak na zastępstwo
Autor: Kasie West
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 6 lipca 2016
Ilość stron: 400
Gatunek: literatura młodzieżowa

Przez całe liceum Gia była typem szkolnej gwiazdy. A teraz miała jeszcze fajnego, starszego od siebie chłopaka, o którym tyle opowiadała znajomym, i wszyscy wreszcie mieli go poznać. Ale tuż przed balem maturalnym, podczas którego miała nastąpić prezentacja, już na parkingu, Bradley z nią zerwał. Jak on mógł? Jak mógł postawić ją w takiej sytuacji?! I co tu zrobić, żeby wyjść z twarzą?

Nagle Gia wypatruje w jednym z samochodów nieznajomego, a w jej głowie rodzi się sprytny plan. Przecież nikt nie będzie wiedział, że to nie Bradley, a ona nie okaże się kłamczuchą, która tak bardzo chciała mieć chłopaka, że go sobie wymyśliła…

Co jednak, jeśli przedsięwzięcie wymknie się spod kontroli? W końcu pomysł jest dość ryzykowny…  

15 komentarzy:

 1. Widzę, że mamy podobny gust! :) "Jak powietrze" przeczytane i polecam z całego serca (recenzja na blogu! I konkurs - dzis do północy), natomiast "Mniej złosci więcej miłosci" dzisiaj zaczynam czytać! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedługo będę miała okazję przeczytać obie książki :) Tak się składa, że "Jak powietrze" dzisiaj wygrałam (tak, chwalę się :D ). Życzę udanej lektury!

   Usuń
 2. ,,Okrążyć słońce" to mój typ nr 1 :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem bardzo zaintrygowana tą książką, mam nadzieję, że spełni moje oczekiwania ;)

   Usuń
 3. Czy to normalne, że chcę przeczytać wszystkie???

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczególnie interesują mnie książki Pauli McLain :) A "Mój największy błąd" przeczytałam- świetna lektura!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele osób pokłada duże oczekiwania wobec jej prozy. Cóż niebawem się okaże, jak to z nimi jest ;)

   Usuń
 5. Tyle nowości, a ja jakoś nie widzę nic dla siebie :x

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie mnie interesują! Istne szaleństwo :D

  Pozdrawiam,
  Klaudia z www.zksiazkadolozka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnią część "Uwikłanych" mam już dawno za sobą, "Jak powietrze" czeka w kolejce na mojej półce, ale "Powietrze, którym oddycha" to moje "must have" numer jeden! Mam nadzieję, że książka szybko znajdzie się w moim posiadaniu, ponieważ poprzednie książki autorki naprawdę mnie zachwyciły.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chciałabym przeczytać całą serię "Uwikłani" więc to ten tytuł wzbudza moją największą ciekawość. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Powietrze, którym oddycha" bardzo mnie interesuje :D Z pewnością wkrótce zakupię ebooka i zabiorę się za czytanie. O "Jak powerze" słyszałam same dobre rzeczy, dlatego zapewne też się kiedyś na nią skuszę :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. "Mniej złości, więcej miłości" - jestem już po lekturze, świetna książka :) Chciałabym przeczytać: "Jak powietrze", "Powietrze, którym oddycha", "Okrążyć słońce", "Uwikłani. Na zawsze". Natomiast "Takie rzeczy tylko z mężem" właśnie zaczęłam czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wybór jest :) Teraz pozostaje się tylko zdecydować :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia